1,1 C
Warszawa
wtorek, 29 listopada, 2022

Znamy wyniki IV edycji programu „Razem bezpieczniej”

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) opublikowało wyniki tegorocznego konkursu na dofinansowanie projektów w ramach „Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024”.

W niedawno zakończonym naborze, do 135 gmin, powiatów i organizacji pozarządowych trafią granty w wysokości ok. 12 mln zł.

W ramach IV edycji Programu wspierane są dwa, następujące zagadnienia związane z bezpieczeństwem na poziomie lokalnym:
1. Wzmocnienie bezpieczeństwa w miejscach publicznych. Zadanie to będzie realizowane m.in. przez budowę lub modernizację przejść dla pieszych, systemów monitoringów miejskich czy doświetlenie miejsc postrzeganych jako niebezpieczne.
2. Podnoszenie świadomości na temat społecznych zagrożeń dotyczących bezpieczeństwa w wymiarze lokalnym i skutecznych metod zapobiegania im. Chodzi m.in. o działania profilaktyczno-edukacyjne.

W ramach programu samorządy terytorialne oraz organizacje pozarządowe składały wnioski o dofinansowanie za pośrednictwem wojewodów.

W MSWiA, na podstawie rekomendowanych przez wojewodów projektów zgłaszanych przez jednostki samorządu terytorialnego i organizacje pozarządowe, dokonano wyboru 135 projektów na kwotę prawie 12 mln zł.

Maksymalna kwota grantu dla jednego projektu wyniosła 100 tys. zł.

Dzięki środkom pochodzącym z „Razem bezpieczniej” możliwa będzie m.in. modernizacja i rozbudowa monitoringu w Łomży (woj. podlaskie), modernizacja przejść dla pieszych przy szkole w Konarzewie (woj. wielkopolskie) oraz przebudowa przejść dla pieszych w Dzierżoniowie (woj. dolnośląskie).

W ramach programu sfinansowane zostaną także projekty związane z podnoszeniem świadomości na temat społecznych zagrożeń bezpieczeństwa w wymiarze lokalnym i skutecznych metod ich zapobiegania. To m.in.: „Garwolińska Strefa Bezpieczeństwa” (woj. mazowieckie) oraz „Miasto Ełk – skutecznie przeciw przemocy” (woj. warmińsko-mazurskie).

Listy projektów, które uzyskały dofinansowanie można znaleźć na następujących stronach.

Lista dofinansowanych projektów do celu szczegółowego nr 1

Lista dofinansowanych projektów do celu szczegółowego nr 2

INNE PROGRAMY

SOCIAL MEDIA

35,106FanówLubię
621ObserwującychObserwuj

Najnowsze