24.5 C
Warszawa
sobota, 22 czerwca, 2024

Granty na działalność statutową kół gospodyń wiejskich. Ponad 11 tys. wniosków złożonych w tegorocznym naborze

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) przedstawiła wyniki naboru wniosków o przyznanie pomocy na działalność statutową kół gospodyń wiejskich (KGW). W ramach tegorocznego naboru do ARiMR wpłynęły wnioski od blisko 11,4 tys. KGW na kwotę wsparcia w wysokości 62,75 mln zł. Obecnie ARiMR weryfikuje złożone wnioski i na bieżąco realizuje wypłaty.

Nabór wniosków o przyznanie pomocy na działalność statutową kół gospodyń wiejskich rozpoczął się 1 kwietnia i zakończył 30 września 2022 r. Tegoroczny budżet programu wyniósł 70 mln. złotych. Złożone wnioski są sprawdzane na bieżąco przez ARiMR. Dotychczas Agencja wypłaciła 58,56 mln zł a wspomniane środki otrzymało 10.620 kół gospodyń wiejskich.

Wysokość dofinansowania zależy od liczby członków koła i wynosi:
– 5 tys. zł – dla tych liczących nie więcej niż 30 osób,
– 6 tys. zł – jeśli ich liczba mieści się w przedziale 31-75
oraz
– 7 tys. zł – w przypadku jeszcze liczniejszych.

Zrzeszone gospodynie wiejskie mogą przeznaczyć otrzymane fundusze na aktywność społeczno-wychowawczą i oświatowo-kulturalną w lokalnych środowiskach oraz działalność na rzecz wszechstronnego rozwoju obszarów wiejskich.

Ważnymi celami, na które można wydać pieniądze są także rozwój przedsiębiorczości kobiet oraz inicjowanie działań na rzecz poprawy warunków ich życia i pracy na wsi. Dofinansowanie można także wykorzystać, by rozwijać regionalną kulturę ludową czy upowszechniać współdziałanie i wprowadzać racjonalne metody gospodarowania.

Przyznane środki KGW muszą wykorzystać do 31 grudnia 2022 r. oraz rozliczyć – przez złożenie sprawozdania – do 31 stycznia 2023 r.

Więcej informacji na temat pomocy na działalność statutową kół gospodyń wiejskich można znaleźć TUTAJ.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI