21.5 C
Warszawa
sobota, 15 czerwca, 2024

Zmiany w Rządowym Programie Inwestycji Strategicznych

Rząd wprowadził zmiany w Programie Inwestycji Strategicznych, który jest realizowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Wspomniane zmiany polegają m.in. na możliwości zmiany zakresu inwestycji, na którą przyznano dofinansowanie.

W związku z wzrostem cen towarów oraz kosztów wykonawców spowodowanym przez inflację rząd postanowił o wprowadzeniu następujących zmian w zakresie inwestycji dofinansowanych w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych:

1. Jednostki samorządu terytorialnego (JST) mogą ponownie ogłosić postępowanie zakupowe lub jego część już po wejściu w życie promesy, jeżeli jest to konieczne, aby kontynuować realizację inwestycji objętej dofinansowaniem.

2. Samorządy, które nie złożyły w wymaganym terminie oświadczenia do promesy, mogą wnioskować o przywrócenie terminu.

3. JST mogą skorygować zakres inwestycji w jej opisie, zawartym w złożonym już wniosku, na który przyznano dofinansowanie.

4. Samorządy, którym przyznano dofinansowanie i podpisały już umowę z wykonawcą, ale ze względu na koszty nie są w stanie zrealizować inwestycji, mogą ubiegać się o zwiększenie kwoty dofinansowania do kwoty przyznanej w promesie wstępnej.

5. Od 1 grudnia 2022 r. JST będą mogły zmienić inwestycję, na którą przyznano dofinansowanie, zmiany mogą dotyczyć m.in. nazwy i opisu inwestycji, a także obszaru inwestycyjnego.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI