21.5 C
Warszawa
sobota, 15 czerwca, 2024

Program Sportowa Polska 2022. Znamy kolejne wyniki naboru wniosków

Ministerstwo Sportu i Turystyki opublikowało kolejne wyniki naboru wniosków w ramach Programu Sportowa Polska. 80 podmiotów otrzyma granty o łącznej wartości ponad 113 milionów zł. Budżet tegorocznej edycji programu wynosi ponad 250 milionów złotych.

Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej jest jednym z kluczowych projektów realizowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i ma na celu dofinansowanie realizacji zadań inwestycyjnych związanych z obiektami sportowymi na terenie całej Polski.

Program funkcjonuje od 2018 roku. W latach 2018-2021 przyznano dofinansowania na realizację 926 inwestycji na łączną kwotę ponad 1,2 mld zł. Edycja 2021 była rekordowa pod względem przyznanego łącznego dofinansowania – udało się wesprzeć 305 zadań na łączną kwotę blisko 400 mln zł.

Wspierane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach programu zadania zostały podzielone na trzy grupy:

1. Obiekty szkolne.

Zadania inwestycyjne mające na celu poprawę stanu infrastruktury sportowej przyszkolnej, służącej placówce w realizacji zajęć wychowania fizycznego oraz mieszkańcom w aktywnym spędzaniu czasu wolnego, jak również umożliwiającej współzawodnictwo sportowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W ramach tego zadania można składać wnioski o budowę, przebudowę lub remont szkolnych obiektów sportowych.

2. Modernizacja obiektów służących klubom sportowym.

W ramach tej grupy dofinansowane są zadania, których celem jest poprawa warunków treningowych dla sportowców – w tym przeciwdziałanie degradacji obiektów sportowych, które znajdują się w niedostatecznym stanie techniczno-funkcjonalnym. W tym przypadku wsparcie finansowe mogą otrzymać wnioski dotyczące przebudowy lub remontu już istniejącej infrastruktury sportowej.

3. Pozostałe obiekty ogólnodostępne.

Zadania dotyczące budowy nowej (nieprzyszkolnej) infrastruktury sportowej, która umożliwi społeczności lokalnej aktywne spędzanie czasu wolnego oraz organizację współzawodnictwa sportowego. W ramach tego zadania można składać wnioski o budowę, remont lub modernizację obiektów sportowych, które stwarzają warunki do rozwoju sportów olimpijskich.

Wszystkie zadania inwestycyjne – bez względu na to, w której grupie się znajdą – muszą mieć charakter ogólnodostępny. Dodatkowo, w przypadku obiektów zewnętrznych, wnioskodawcy powinni dołożyć wszelkich starań, aby dostęp do nich był nieodpłatny (w szczególności dla dzieci i młodzieży).

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI