32.7 C
Warszawa
wtorek, 16 lipca, 2024

Trwa nabór wniosków w ramach Programu Upowszechniania Sportu Osób Niepełnosprawnych

Trwa nabór wniosków w ramach Programu Upowszechniania Sportu Osób Niepełnosprawnych. Budżet tegorocznej edycji programu jest rekordowy i wynosi 30 milionów złotych. Organizatorem programu jest Ministerstwo Sportu i Turystyki (MSiT).

„Znacząco zwiększamy nakłady na sport powszechny, co pozwala nam na zwiększenie budżetu Programu Upowszechniania Sportu Osób Niepełnosprawnych do 30 mln zł. To blisko 10 mln zł więcej niż przed rokiem i ponad 100 procent więcej niż w 2015 roku. Chcemy, aby osoby z niepełnosprawnościami miały jak największy dostęp do oferty zajęć, obozów i imprez sportowych” – powiedział Kamil Bortniczuk, minister sportu i turystyki.

Na co można uzyskać wsparcie ?

W ramach Programu można ubiegać się o dofinansowanie:
– organizacji zajęć sekcji sportowych osób niepełnosprawnych;
– organizacji imprez sportowych dla osób niepełnosprawnych;
– organizacji obozów sportowych dla osób niepełnosprawnych;
– promocji sportu osób niepełnosprawnych.

Kto może złożyć wniosek o grant ?

Wnioski o granty mogą składać organizacje pozarządowe, których celem statutowym jest prowadzenie działalności w zakresie kultury fizycznej i sportu osób niepełnosprawnych – tj. stowarzyszenia, fundacje, związki oraz organizacje sportowe z całej Polski.

Wysokość dofinansowania oraz wkład własny

Wysokość wsparcia wynosi 95% kosztów kwalifikowalnych, co oznacza, że beneficjenci muszą zapewnić wkład własny w wysokości 5%.

Częścią wkładu własnego może być wartość pracy wolontariuszy – szacowana na podstawie stosownej umowy z wyceną świadczenia lub wartość udostępnionej infrastruktury sportowej – na podstawie stosownej umowy.

Ostateczny termin składania wniosków upływa 12 grudnia 2022 r.

Wnioski składa się w systemie Amodit.

Szczegółowe informacja na temat naboru wniosków można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej MSiT.

Ewentualne pytania należy kierować do pracowników Departamentu Sportu dla Wszystkich MSiT – pod numery telefonów 22 24 43 129, 22 24 43 105.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI