21.5 C
Warszawa
sobota, 15 czerwca, 2024

Ruszył nabór na operatora Programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich

Ministerstwo Sportu i Turystyki (MSiT) ogłosiło nabór wniosków na ogólnopolskiego operatora Programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich – edycja 2023. Tegoroczny budżet programu jest rekordowy i wynosi 53 miliony złotych.

Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich jest skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie piłkarskie dzieci i młodzieży do 13. roku życia i ma na celu podniesienie oraz ujednolicenie poziomu szkoleniowego szkółek piłkarskich tak, aby stworzyć jak najlepsze warunki do pracy z młodymi zawodnikami oraz podnieść standard kwalifikacji kadr trenerskich pracujących z dziećmi i młodzieżą.

Piłka nożna to od wielu lat najpopularniejszy sport w Polsce. Według danych Polskiego Związku Piłki Nożnej uprawiana jest przez 2,9 mln amatorów, z czego 1,4 mln to dzieci w wieku od 7 do 14 lat. Futbol to także jeden z najbardziej egalitarnych dyscyplin sportu – jest dostępny dla każdego, niezależnie od wieku, płci, umiejętności, miejsca zamieszkania czy statusu społecznego. Jednym z priorytetów Ministerstwa Sportu i Turystyki jest upowszechnianie sportu w społeczeństwie, w szczególności wśród dzieci i młodzieży, dlatego sukcesywnie zwiększamy nakłady na Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich. Jeszcze w 2021 roku budżet programu wynosił 35 mln zł. W 2023 roku będzie to o 18 mln zł więcej. W minionym roku do programu wprowadzona została nowa kategoria – zielona certyfikacja przeznaczona dla małych, lokalnych szkółek. Dzięki temu znacząco poszerzyliśmy obszar oddziaływania programu, a liczba szkółek korzystających ze wsparcia istotnie wzrosła, do blisko 1000” – powiedział minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Główne cele programu:

1. Upowszechnianie i promocja aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży.
2. Standaryzacja szkolenia sportowego w obszarze kompetencyjnym oraz infrastrukturalnym.
3. Podniesienie jakości szkolenia sportowego w piłce nożnej.
4. Stworzenie sieci szkółek piłkarskich funkcjonujących na trzech poziomach jakościowych według jednolitych standardów szkoleniowo-infrastrukturalnych.
5. Podniesienie jakości szkolenia i kompetencji kadr trenerskich.
6. Wzrost liczby osób trenujących i grających w piłkę nożną.

Ostateczny termin składania wniosków upływa 12 stycznia 2023 r.

Szczegółowe informacje na temat naboru wniosków można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej MSiT.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI