21.5 C
Warszawa
sobota, 15 czerwca, 2024

Znamy wyniki pilotażowej edycji Programu modernizacji kompleksów sportowych „Moje Boisko – ORLIK 2012”

Ministerstwo Sportu i Turystyki (MSiT) zwiększyło finansowanie pilotażowej edycji Programu modernizacji kompleksów sportowych „Moje Boisko – ORLIK 2012” o blisko 20 mln zł. W ramach programu do dofinansowania zostało wstępnie zakwalifikowanych 181 inwestycji na łączną kwotę ponad 49,5 mln zł.

 „Pierwotnie na realizację programu przewidziany był budżet w wysokości 30 mln zł. W wyniku nadspodziewanej popularności programu podjąłem decyzję o podniesieniu wysokości środków przeznaczonych na dofinansowania o ponad 60 procent!” – powiedział minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Celem Programu modernizacji kompleksów sportowych „Moje Boisko – ORLIK 2012” jest poprawa stanu technicznego wybudowanych ogólnodostępnych kompleksów sportowo-rekreacyjnych sprzyjających rozwojowi aktywności fizycznej dzieci i młodzieży.

W wyniku naborów złożonych zostało 300 wniosków inwestycyjnych.

Kwota ponad 49,5 mln zł umożliwi dofinansowanie 181 wniosków – czyli ponad połowy ze wszystkich złożonych.

Listę wniosków wstępnie zakwalifikowanych do dofinansowania można pobrać na stronie MSiT.

Ostateczna decyzja odnośnie dofinansowania projektów zostanie wydana w ciągu najbliższych tygodni przez Zespół do spraw opiniowania wniosków zadań inwestycyjnych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI