13.1 C
Warszawa
czwartek, 20 czerwca, 2024

Tworzenie grup producentów i organizacji producentów. Trwa nabór wniosków

Trwa nabór wniosków o przyznanie pomocy na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”. Dofinansowanie jest skierowane do nowych grup producentów rolnych, czyli uznanych od 1 grudnia 2021 r. na podstawie ustawy z 15 września 2000 r. o grupach producentów rolnych i ich związkach. Grupy te muszą składać się z osób fizycznych, prowadzących działalność jako mikro-, małe lub średnie przedsiębiorstwa.

O dofinansowanie mogą starać się również organizacje producentów, które uzyskały status uznania na podstawie przepisów ustawy z 11 marca 2004 r. o organizacji niektórych rynków rolnych albo ustawy z 20 kwietnia 2004 r. o organizacji rynku mleka i przetworów mlecznych.

O dofinansowanie nie mogą ubiegać się producenci drobiu, wyrobów z mięsa drobiowego i jego podrobów oraz owoców i warzyw.

Wsparcie jest realizowane w formie rocznych płatności przez pięć pierwszych lat, następujących po dacie uznania grupy producentów rolnych lub organizacji producentów.

Wysokość dofinansowania wynosi: w pierwszym roku – 10 proc. przychodów netto, w drugim roku – 9 proc., w trzecim roku – 8 proc. w czwartym roku – 7 proc., w piątym roku – 6 proc.

Limit przyznawanych środków finansowych to 100 tys. euro w każdym roku pięcioletniego okresu.

Nabór wniosków odbywa się w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) na lata 2014-20. Program jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Ostateczny termin składania wniosków upływa 30 grudnia 2022 r.

Wnioski przyjmują oddziały regionalne ARiMR. Dokumenty można składać elektronicznie za pośrednictwem skrzynki podawczej ePUAP albo nadać w placówce Poczty Polskiej.

Szczegółowe informacje na temat naboru wniosków można znaleźć na stronie ARiMR.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI