20.8 C
Warszawa
wtorek, 23 lipca, 2024

Przedłużono rejestrację zgłoszeń w ramach projektu edukacyjnego Planeta Energii

Firma Energa z Grupy Orlen przedłużyła termin rejestracji zgłoszeń w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Planeta Energii. Adresatami projektu są uczniowie, którzy poznają świat przyrody wokół nas i dowiedzą się dlaczego tak ważna jest troska o środowisko naturalne.

Program zapewnia dostęp do bogatej i interesującej bazy multimediów oraz interaktywnych lekcji dla dzieci. Dla nauczycieli i rodziców oznacza to realną pomoc przy wyjaśnianiu trudnych zagadnień, a dla uczniów możliwość uczestnictwa w intrygującej i angażującej lekcji.

Realizatorem projektu jest Firma Energa z Grupy ORLEN.

Partnerami projektu są TVP Nauka, Lasy Państwowe oraz Olivia Centre.

Z wiedzą podaną w formie internetowego kursu można także zapoznać się po szkole, a wirtualne wycieczki przyrodnicze z Planetą Energii mogą stać się inspiracją do rodzinnych wypraw, czy inicjatyw wspierających przyrodę w naszym najbliższym otoczeniu, wokół domu lub osiedla.
Ze wszystkich materiałów multimedialnych można korzystać bez ograniczeń oraz potrzeby logowania.

Nowa misja na Planecie Energii poświęcona bioróżnorodności ukazuje konieczność troski o środowisko naturalne, szczególnie na poziomie lokalnym. Jej głównym celem będzie zachęcanie nauczycieli, dzieci i ich rodziców do postaw, które przyczynią się do zachowania różnorodności biologicznej wokół nas: m.in. poprzez wspólne budowanie budek lęgowych, karmników czy „hibernakulum” dla zwierząt.

Jak dołączyć do Planety Energii?

Planeta Energii skierowana jest do uczniów klas 0-III szkół podstawowych i zerówek przedszkolnych. Aby wziąć udział w programie wystarczy, że nauczyciel zarejestruje klasę na stronie PlanetaEnergii.pl, a następnie przeprowadzi z uczniami zajęcia na temat bioróżnorodności w oparciu o udostępnione scenariusze oraz karty pracy i opisze przeprowadzone działania w sprawozdaniu.

Rejestracja została przedłużona do 1 grudnia 2022 r.

Do programu warto dołączyć jak najszybciej. Dla pierwszych 100 szkół, które zrealizują zadanie, przygotowano gwarantowane „Bio-pakiety”, czyli zestaw zawierający m.in. domki dla owadów, budki lęgowe dla ptaków oraz gry edukacyjne. Wszystko wykonane z naturalnych polskich materiałów, do wspólnego zmontowania i udekorowania przez uczniów, a następnie do wykorzystania przy wspieraniu rozwoju przyrody na terenie swojej placówki.

Dodatkowo trzy szkoły, które zrealizują projekt w najciekawszy, najbardziej atrakcyjny sposób, otrzymają na realizację własnej strefy bioróżnorodności vouchery o wartości 10 000 zł każdy. Ponadto odwiedzą je ambasadorowie – dziennikarka Katarzyna Stoparczyk i przyrodnik Krzysztof Konieczny, którzy przeprowadzą z uczniami wyjątkową lekcję o bioróżnorodności.

„Planeta Energii” to realizowany od 2010 roku autorski program edukacyjny Energi z Grupy ORLEN, który powstał z myślą o najmłodszych.

Jego głównym celem jest propagowanie wśród dzieci wiedzy o energii elektrycznej, odpowiedzialnym i racjonalnym korzystaniu z prądu, a także o tematach związanych z ochroną środowiska i zrównoważonym rozwojem.

Informacja o przedłużeniu rejestracji zgłoszeń jest dostępna TUTAJ.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI