20.2 C
Warszawa
sobota, 22 czerwca, 2024

Dotacje mFundacji w nowej odsłonie. Granty na projekty łączące edukację matematyczną z ekologią

Po pandemicznej przerwie dotacje Fundacji mBanku powróciły w nowej odsłonie. Począwszy od bieżącego roku mFundacja przyznaje granty na programy tematyczne. Raz w roku, w październiku, zostanie ogłoszony temat przewodni na następne 12 miesięcy.

O dotacje mogą ubiegać się organizacje pozarządowe działające dłużej niż 1 rok, szkoły i przedszkola publiczne, biblioteki oraz uczelnie wyższe.


Źródło: mFundacja.

Dotacje Fundacji mBanku to całoroczny program, który finansuje kreatywne działania edukacyjne na rzecz matematyki.

Począwszy od bieżącego roku, fundacja będzie ogłaszać nowy temat przewodni dla projektów, który obowiązywać będzie od każdego października przez następne 12 miesięcy.

Od października 2022 roku tematem przewodnim jest połączenie matematyki z ekologią.

Forma projektu jest dowolna. Wspierane są konkursy, lekcje specjalne, zajęcia dodatkowe, spotkania edukacyjne, warsztaty oraz inne działania łączące wiele obszarów, a które ukażą matematykę, jako dziedzinę praktyczną i inspirującą.

„Nie bez powodu mówi się, że matematyka jest królową nauk. Wierzymy, że dzięki niej możemy z większym zrozumieniem poznawać otaczający nas świat – stanowi ona fundament logicznego myślenia i jesteśmy przekonani, że lepsze rozumienie matematyki jest równoznaczne z lepszą przyszłością. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do składania wniosków i prezentowania projektów matematycznych, tym razem w ekologicznej odsłonie. Szczególnie liczymy na projekty, w których widoczna jest współpraca nauczycieli matematyki i przyrody ” – zachęca Iwona Ryniewicz, prezeska mFundacji.

Bezpośrednią inspiracją dla tegorocznej edycji jest niedawno wydana książka autorstwa Mai Krämer – „Matematyka na Zielono”. To trzecie bezpłatne wydawnictwo mFundacji, wspierające edukację matematyczną najmłodszych.

Publikacja ukazuje matematykę jako integralną część otaczającego nas świata. Pomaga zrozumieć, że jest ona jest wszędzie i dzięki niej można lepiej zapoznać się również z ekologią oraz zmienić swoje nawyki na lepsze – bardziej przyjazne środowisku.

Książka przeznaczona jest dla rodziców i opiekunów dzieci między 7 a 14 rokiem życia. Zawiera kilkaset matematyczno-ekologicznych zadań, quizów i ciekawostek. Ukazuje matematykę w naturze i pomaga zrozumieć naszą rolę w ochronie planety przy pomocy liczb. Wykorzystuje też matematyczne działania, by uczyć ekologicznych postaw i zachęcać do świadomych wyborów.

Książkę w wersji drukowanej odebrało ponad 30 000 osób. W formie e-booka można ją pobrać na stronie mBanku.

O dotacje mFundacji można ubiegać się przez cały rok. Wnioski rozpatrywane są raz w miesiącu.

Szczegółowe informacje na temat naboru wniosków są dostępne na stronie mFundacji.

Od 2014 roku mFundacja przyznała dofinansowanie 551 projektom matematycznym na łączną kwotę blisko 4,5 miliona złotych.

ŹródłomFundacja

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI