13.1 C
Warszawa
czwartek, 20 czerwca, 2024

Trwa III edycja konkursu „Grant na zdrowie”

Trwa nabór wniosków w ramach III edycji konkursu „Grant na zdrowie – Gedeon Richter i Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej w służbie pacjentom”. Projekt jest dedykowany działaniom na rzecz poprawy jakości i komfortu życia w obszarze zdrowia kobiet. Dwie zwycięskie organizacje otrzymają granty w wysokości 20.000 zł.

Konkurs jest organizowany przez firmę Gedeon Richter, we współpracy z Instytutem Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej.

Celem konkursu „Grant na zdrowie – Gedeon Richter i Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej w służbie pacjentom” jest wyróżnienie i promowanie organizacji pacjentów, które realizują projekty w obszarze zdrowia kobiet.

Do konkursu mogą przystąpić polskie organizacje pozarządowe, których celem jest poprawa jakości życia pacjentów i ich opiekunów.

Uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie dwie koncepcje możliwe do wdrożenia w 2023 roku.

Zgłoszony projekt powinien odpowiadać na najpilniejsze potrzeby zdrowotne kobiet, przyczyniać się do budowania świadomości pacjentek nt. profilaktyki, standardów w leczeniu, bądź poprawiać jakość życia w chorobie. Do konkursu mogą zgłosić się również organizacje, które nie mają doświadczenia w realizacji tego typu projektów.

Światowy Dzień Chorego to najlepszy moment na to aby wręczyć nagrody przyczyniające się do zrealizowania najpilniejszych potrzeb pacjentek. Wspólnie z Gedeon Richter ogłaszamy kolejną, już 3. edycję konkursu „Grant na zdrowie”, ponieważ mamy świadomość jak wiele pozostaje jeszcze do zrobienia w obszarze zdrowia kobiet” – mówi Igor Grzesiak, wiceprezes Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej.

Nagrodą główną, którą otrzymają dwie wyróżnione organizacje jest grant w wysokości 20.000 zł.

Ostateczny termin składania wniosków upływa 15 grudnia 2022 r.

Ogłoszenie wyników oraz uroczystość rozdania nagród zaplanowano na 8 lutego 2023 r.

Szczegółowe informacje na temat programu można znaleźć na stronie firmy Gedeon Richter.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI