7 C
Warszawa
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Program wspierania sportów nieolimpijskich z rekordowym budżetem

Ministerstwo Sportu i Turystyki (MSiT) ogłosiło „Program wspierania sportów nieolimpijskich poprzez dofinansowanie przygotowania i udziału zawodników we współzawodnictwie międzynarodowym w 2023 roku”. Tegoroczny budżet programu jest rekordowy i wynosi 28 mln zł.

„Przed nami III Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska. Będzie to najważniejsze wydarzenie sportowe na Starym Kontynencie w 2023 roku. Organizacja igrzysk to wielopoziomowa inwestycja w rozwój polskiego sportu. Chcemy, aby polscy zawodnicy otrzymali najlepsze możliwe wsparcie podczas przygotowań do tej imprezy, dlatego budżet tegorocznego programu wspierania sportów nieolimpijskich jest najwyższy w historii i wynosi 28 mln zł. Jako ministerstwo dokładamy maksymalnych starań, aby biało-czerwoni mogli w jak najlepszych warunkach przygotować się do startów w zawodach rangi międzynarodowej” – powiedział minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Cele programu:

1. Stworzenie optymalnych warunków szkolenia zawodnikom kadry narodowej, o dużym potencjale sportowym, posiadającym szansę na osiągnięcie wysokich rezultatów sportowych w międzynarodowym współzawodnictwie sportowym.

2. Umożliwienie udziału w zawodach mistrzowskich, międzynarodowych i krajowych w celu osiągnięcia wysokich rezultatów sportowych.

3. Zabezpieczenie zawodnikom kadry narodowej niezbędnego sprzętu sportowego i specjalistycznego, który jest nieodzowny do zachowania ciągłości realizacji szkolenia w wieloletnim procesie treningowym.

Szczegółowe informacje o naborze wniosków można znaleźć na stronie MSiT.

SOCIAL MEDIA

41,457PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI