32.7 C
Warszawa
wtorek, 16 lipca, 2024

Trwa nabór wniosków w ramach programu Interreg Region Morza Bałtyckiego

Trwa nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu Interreg Region Morza Bałtyckiego 2021-2027. Wnioski o granty mogą składać m.in. jednostki samorządu terytorialnego, organizacje pozarządowe, uczelnie oraz instytucje otoczenia biznesu. Program jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Program jest realizowany na obszarze dziewięciu krajów – ośmiu państw członkowskich UE (Dania, Estonia, Finlandia, Litwa, Łotwa, Polska, Szwecja i część Niemiec) oraz części Norwegii.

Każdy projekt musi być realizowany przez międzynarodowe konsorcjum partnerskie, w skład którego wchodzą partnerzy zagraniczni z państw objętych Programem.

Instytucją Zarządzającą Programem jest Bank Inwestycyjny Szlezwik-Holsztyn z siedzibą w Kilonii w Niemczech.

Pierwszym obowiązkowym krokiem przed złożeniem wniosku jest przedstawienie koncepcji projektu poprzez wypełnienie tzw. Project Idea Form.

Przedstawienie koncepcji projektu umożliwia skonsultowanie pomysłu na projekt ze Wspólnym Sekretariatem, który odpowiada za przeprowadzenie procedury naboru.

Ostateczny termin składania wniosków o dofinansowanie projektów małych upływa 26 stycznia 2023 r.

Wnioski o wsparcie projektów głównych należy składać do 14 marca 2023 r.

Bardzo istotną kwestią z punktu widzenia polskich partnerów projektowych jest możliwość uzyskania funduszy przeznaczonych na wkład własny w wysokości do 15% wydatków kwalifikowalnych. Wspomniane środki pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa.

W związku z trwającym naborem Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zaprasza na spotkania online, które są dedykowane zasadom naboru projektów głównych.
10 stycznia br. odbędzie się webinarium w języku angielskim, organizowane przez Wspólny Sekretariat/Instytucję Zarządzającą Programu Interreg Region Morza Bałtyckiego.
Program i rejestracja są dostępne na stronie interreg-baltic.eu.
12 stycznia br. odbędzie się krajowe webinarium w języku polskim, organizowane przez Krajowy Punkt Kontaktowy Programu Interreg Region Morza Bałtyckiego.
Program i rejestracja są dostępne na stronie ewt.gov.pl.

Szczegółowe informacje o programie można znaleźć w Serwisie Programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej i Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa prowadzonym przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI