32.7 C
Warszawa
wtorek, 16 lipca, 2024

Granty na szkolenia młodzieży w ośrodkach działających ze wsparciem JST

Ministerstwo Sportu i Turystyki (MSiT) ogłosiło „Program dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w roku 2023 zadań z obszaru wspierania szkolenia sportowego i współzawodnictwa młodzieży związanych ze szkoleniem młodzieży uzdolnionej sportowo w ośrodkach działających ze wsparciem jednostek samorządu terytorialnego”.
Budżet programu jest rekordowy i wynosi 35 mln zł.

„W porównaniu do ubiegłego roku zdecydowałem się zwiększyć budżet programu o 7 mln zł. Pozwoli to na wzmocnienie oferty szkolenia uzdolnionej młodzieży w szkołach, ośrodkach, centrach sportu i rekreacji oraz obiektach sportowych prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego” – powiedział minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

W 2023 roku planowane jest szkolenie w aż 11 sportach, m.in. piłce siatkowej, koszykówce, lekkiej atletyce, piłce ręcznej, hokeju na lodzie, czy łyżwiarstwie szybkim.

Celem Programu jest:

1. Zapewnienie optymalnych warunków szkolenia oraz możliwości podnoszenia poziomu sportowego poprzez doskonalenie umiejętności sportowych młodzieży uczącej się w szkole podstawowej lub w szkole ponadpodstawowej.
2. Zabezpieczenie młodzieży objętej Programem w niezbędny sprzęt sportowy i specjalistyczny, nieodzowny do zachowania ciągłości realizacji szkolenia w wieloletnim procesie treningowym.
3. Kontynuacja wsparcia organizacyjno-szkoleniowego dla Ośrodków:
4. W sportach zespołowych – wyłonienie reprezentacji wojewódzkich do uczestnictwa w zawodach finałowych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
5. Upowszechnianie systemu szkolenia wykorzystywanego w ramach Programu wśród najlepszych nauczycieli, szkół i środowisk.

Termin realizacji zadań obejmuje okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2023 r.

Ostateczny termin składania wniosków upływa 31 maja 2023 r.

Szczegółowe informacje na temat Programu można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej MSiT.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI