32.7 C
Warszawa
wtorek, 16 lipca, 2024

Ruszyły pierwsze nabory wniosków w ramach Interreg Polska–Słowacja 2021-2027

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej uruchomiło pierwsze nabory wniosków w ramach nowej edycji programu Interreg Polska – Słowacja. Program jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

„W krótkim czasie od zatwierdzenia Programu Interreg Polska – Słowacja przez KE przechodzimy do fazy wdrożeniowej. Do rozdysponowania w bieżących naborach jest ponad 52 mln. euro, w tym 20 mln. euro na modernizację dróg. Czekamy na ambitne, ciekawe transgraniczne pomysły, które przyczynią się do dalszego rozwoju społeczno-gospodarczego i wzmocnią integrację społeczności z obu stron granicy. Zapraszam do składania wniosków” – powiedział minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.

Źródło: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Celem wszystkich składanych projektów musi być rozwój polsko-słowackiej współpracy transgranicznej w odniesieniu do następujących obszarów tematycznych:

1. Przystosowanie do zmian klimatu i ochrona przed klęskami żywiołowymi.
2. Ochrona przyrody i zachowanie bioróżnorodności.
3. Poprawa transgranicznej infrastruktury drogowej.

Ostateczny termin składania wniosków upływa 31 marca 2023 r.

Szczegółowe informacje dotyczące naborów wniosków można znaleźć na stronie programu Interreg Polska–Słowacja.

Aktualności dotyczące Programu są dostępne w serwisie Programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej i Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa prowadzonym przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI