20.2 C
Warszawa
sobota, 22 czerwca, 2024

184 miliony złotych na szkolenie i współzawodnictwo sportowe młodzieży

Ministerstwo Sportu i Turystyki (MSiT) ogłosiło „Program dofinansowania zadań z obszaru wspierania szkolenia sportowego i współzawodnictwa młodzieży w 2023 roku”. Budżet programu jest rekordowy i wynosi 184 mln. zł.

„Zdecydowałem, że w porównaniu do ubiegłego roku środki na realizację tego programu zostaną zwiększone o 60 mln zł. Oznacza to wzrost nakładów na szkolenie i współzawodnictwo sportowe młodzieży o ponad 48 procent. Co warte podkreślenia, w tej edycji programu wszystkie polskie związki sportowe otrzymają dotację wyższą niż w 2022 roku” – powiedział minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Celem Programu jest dofinansowanie szkolenia i udziału we współzawodnictwie zawodniczek i zawodników w sportach olimpijskich w młodzieżowych kategoriach wiekowych (młodzik, junior młodszy, junior, młodzieżowiec) w ramach kadry narodowej oraz publicznych i niepublicznych szkół mistrzostwa sportowego, a także ośrodków szkolenia sportowego młodzieży polskich związków sportowych.

Wnioski o wsparcie mogą składać: polskie związki sportowe, Polski Komitet Olimpijski, stowarzyszenia o zasięgu ogólnokrajowym lub związki stowarzyszeń działające w obszarze kultury fizycznej.

Program stwarza zawodnikom możliwości na kontynuowanie kariery w reprezentacjach seniorskich oraz awans reprezentacji Polski w rankingach medalowych i punktacji w sportach objętych programem igrzysk olimpijskich.

W ramach programu wydzielone są również zadania publiczne dotyczące wspierania udziału reprezentacji Polski w: Akademickich Mistrzostwach Świata, Letnich i Zimowych Igrzyskach Uniwersyteckich FISU, Zimowym i Letnim Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF).

Dofinansowaniu podlegają również działania polskich związków sportowych związane z organizacją i przeprowadzeniem w Polsce zawodów Turnieju Nadziei Olimpijskich (w ramach Grupy Wyszehradzkiej).

Wnioski o dofinansowanie należy składać do:

31 maja 2023 r. – w przypadku szkolenia i współzawodnictwa sportowego zawodników w młodzieżowych kategoriach wiekowych zgodnych z Systemem Sportu Młodzieżowego;

30 września 2023 r. – w przypadku organizacji zawodów „Turnieju Nadziei Olimpijskich” w ramach Grupy Wyszehradzkiej oraz współzawodnictwa sportowego.

Program jest finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Szczegółowe informacje na temat Programu można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej MSiT.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI