21.5 C
Warszawa
sobota, 15 czerwca, 2024

Uczniowie czwartej klasy szkoły podstawowej dostaną za darmo laptopy. Zapowiedź nowego programu rządu

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki zapowiedział realizację nowego, wieloletniego programu skierowanego do uczniów czwartej klasy szkoły podstawowej. Zgodnie z zapowiedzią premiera, już na początku roku szkolnego 2023/24, do 370 tysięcy czwartoklasistów trafią nowe laptopy. Budżet Programu wyniesie 760 milionów złotych.

„Dzisiaj komputer jest już niezbędnym instrumentem, aby w pełni korzystać z dobrodziejstw współczesnego systemu edukacji” – powiedział premier Mateusz Morawiecki. „Dzieci i młodzież muszą mieć kompetencje cyfrowe, aby się sprawnie poruszać we współczesnym świecie” – dodał szef rządu.

Zgodnie z zapowiedzią premiera, co roku budżet państwa będzie finansował laptopy dla 4-klasistów. Uczniowie, którzy otrzymają nowy sprzęt, będą mogli korzystać z laptopów w kolejnych latach nauki w szkole podstawowej.

Laptopy dla uczniów mają zostać dostarczone bezpośrednio do organów prowadzących szkoły, które będą dystrybuowały przekazany sprzęt wśród uczniów.

„Chcemy, żeby docelowo były przekazane uczniom na własność, aby z tego sprzętu korzystały całe rodziny” – powiedział Janusz Cieszyński, Sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Zgodnie z zapowiedzią Ministra Cieszyńskiego w bieżącym roku zostaną przeprowadzone przetargi na zakup laptopów dla uczniów oraz nauczycieli, a w kolejnym roku przetarg na zakup komputerów dla następnego rocznika czwartoklasistów.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI