7 C
Warszawa
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Znamy termin ogłoszenia pierwszego naboru wniosków w ramach Programu FENG 2021-27

Komitet Monitorujący Program Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) 2021-27 przyjął kryteria wyboru projektów dla pierwszych konkursów.

Na posiedzeniu Komitetu zatwierdzono kryteria wyboru projektów dla następujących konkursów:

– „Ścieżka SMART” w 1. Priorytecie FENG „Wsparcie dla przedsiębiorców”,

– „IPCEI” w ramach 2. Priorytetu FENG „Środowisko sprzyjające innowacjom” oraz dla działania „IPCEI wodorowy” w ramach 3. Priorytetu FENG „Zazielenienie przedsiębiorstw”,

– „Współfinansowanie działań EDIH” w ramach 2. Priorytetu FENG „Środowisko sprzyjające innowacjom”,

– „Współfinansowanie działań TEF AI” w ramach 2. Priorytetu FENG „Środowisko sprzyjające innowacjom”.

Pierwszy nabór wniosków w Programie FENG ma zostać ogłoszony 7 lutego 2023 r. i będzie dotyczył ścieżki SMART, w ramach której wszyscy przedsiębiorcy (duże firmy oraz MŚP) będą mogli ubiegać się o dotacje na realizację projektów badawczo-rozwojowych.

Ścieżka SMART to zupełnie nowa oferta dla przedsiębiorców.

Jest ona oparta na realizacji projektów modułowych, czyli takich, gdzie przedsiębiorca wybiera moduł obowiązkowy, prace B+R lub wdrożenie ich wyników oraz dowolną liczbę modułów fakultatywnych (cyfryzacja, zazielenienie, internacjonalizacja, rozwój kompetencji, infrastruktura B+R).

Program Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027 z budżetem w wysokości 7,9 mld euro jest największym krajowym programem, który wspiera innowacyjność w Unii Europejskiej.

FENG stanowi kontynuację Programu Inteligentny Rozwój 2014-2020, ale cechuje się nowym, kompleksowym podejściem do potrzeb przedsiębiorców w zakresie prowadzenia prac B+R i wdrożenia ich wyników w przedsiębiorstwie lub w organizacji.

Program jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Szczegółowe informacje o programie FENG można znaleźć w serwisie Fundusze Europejskie prowadzonym przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

SOCIAL MEDIA

41,457PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI