5,7 C
Warszawa
sobota, 2 marca, 2024

Erasmus Global

Program umożliwia uzyskanie grantu na pobyt u doświadczonego przedsiębiorcy zagranicznego, który pomaga młodemu przedsiębiorcy w zdobywaniu umiejętności koniecznych do prowadzenia małej firmy. W Programie biorą udział doświadczeni przedsiębiorcy, którzy są właścicielami i zarządzają małym lub średnim przedsiębiorstwem z siedzibą w USA (stany Nowy Jork i Kalifornia), Singapurze, Izraelu, Korei Południowej, Kanadzie (stany Kolumbia Brytyjska i Quebec) oraz na Tajwanie.

Rodzaj wsparcia:
DOTACJA
Wysokość wsparcia:
100%, maks. 3.000 EUR.
Wkład własny:
0%.
Czas trwania projektu:
maks. 3 miesiące.
Partner zagraniczny:
TAK
Składanie wniosków przez internet:
TAK
Kto może złożyć wniosek ?
Młodzi przedsiębiorcy, dopiero planujący założenie własnej firmy lub mający mniej niż 3 lata doświadczenia w prowadzeniu działalności gospodarczej.
Na co można uzyskać wsparcie ?
Wymiana doświadczeń poprzez pobyt u doświadczonego przedsiębiorcy zagranicznego, który pomaga młodemu przedsiębiorcy w zdobywaniu umiejętności koniecznych do prowadzenia małej firmy.
Program pokrywa niezbędne wydatki związane z pobytem u przedsiębiorcy przyjmującego, obejmujące koszty podróży i utrzymania, w tym koszty zakwaterowania.
Projekt ma być realizowany poza granicami Polski.
W Programie biorą udział doświadczeni przedsiębiorcy, którzy są właścicielami i zarządzają małym lub średnim przedsiębiorstwem z siedzibą w USA (stany Nowy Jork i Kalifornia), Singapurze, Izraelu, Korei Południowej, Kanadzie (stany Kolumbia Brytyjska i Quebec) oraz na Tajwanie.
Współpraca między dwoma przedsiębiorcami odbywa się podczas 1-3-miesięcznego pobytu z doświadczonym przedsiębiorcą, co pomaga młodemu przedsiębiorcy zdobyć umiejętności potrzebne do prowadzenia małej firmy.
Przedsiębiorca przyjmujący korzysta ze świeżych perspektyw swojej działalności, współpracy z partnerami zagranicznymi i poznawania nowych rynków.
W związku z pandemią koronawirusa istnieje możliwość rozpoczęcia współpracy z przedsiębiorcą przyjmującym w formie online (maks. 3 miesiące bez wsparcia finansowego) i następnie kontynuacji już na miejscu u przedsiębiorcy przyjmującego przez kolejne maks. 3 miesiące.
Informacje dodatkowe:
Organizatorem programu jest Komisja Europejska.
Program jest finansowany ze środków Unii Europejskiej.
Funkcję Instytucji Pośredniczącej Młodego Przedsiębiorcy w Polsce pełni Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), która jest jednocześnie lokalnym punktem kontaktowym dla Młodego Przedsiębiorcy w ramach Programu.
Lista pozostałych punktów kontaktowych w Polsce jest dostępna tutaj.
Cel: uczenie się od doświadczonych przedsiębiorców z innych państw.
Wysokość dofinansowania jest uzależniona przede wszystkim od kraju pobytu. Jest ona wyliczana na podstawie składki miesięcznej i stanowi odzwierciedlenie ogólnych kosztów utrzymania w państwie pobytu.
Wniosek należy wypełnić w języku angielskim.
Termin składania wniosków: 
13 marca 2024
Źródło / Więcej informacji:
Strona internetowa programu
Opis Programu na stronie PARP
Kontakt
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP)
Monika Fiszer
T: 022 432 87 03
email:

INNE PROGRAMY

SOCIAL MEDIA

41,457PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze