32.7 C
Warszawa
wtorek, 16 lipca, 2024

Otwarty nabór do Sieci Planowania Działań URBACT

URBACT IV to Europejski Program Współpracy Terytorialnej dla Zrównoważonego Rozwoju Obszarów Miejskich. Aktualnie, w ramach Programu, trwa nabór do Sieci Planowania Działań URBACT. Program jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Ostateczny termin składania wniosków upływa 31 marca 2023 r.

Program podkreśla kluczową rolę, jaką miasta odgrywają w obliczu coraz bardziej złożonych przemian następujących w Europie. URBACT pomaga miastom wypracować praktyczne, innowacyjne i zrównoważone metody, łączące wymiary ekonomiczny, społeczny i środowiskowy.

Umożliwia im dzielenie się dobrymi praktykami i zdobytymi doświadczeniami z licznymi profesjonalistami zaangażowanymi w politykę miejską w Europie.

W ramach naboru wniosków trwającego do 31 marca br., do godz. 15:00. zaplanowano utworzenie aż 30 Sieci Planowania Działań.

Sieci Planowania Działań umożliwiają miastom współpracę w celu znalezienia rozwiązań dla wspólnych problemów i wymianę informacji na temat możliwości zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich.

Dzięki wymianie i uczeniu się z europejskimi partnerami, miasta mogą opracowywać i testować rozwiązania zidentyfikowanych przez siebie wyzwań.

Wykorzystując metodę URBACT – ponadnarodowej wymiany doświadczeń, zintegrowane i partycypacyjne podejście oraz współtworzenie rozwiązań, miasta opracują Zintegrowane Plany Działania na poziomie lokalnym. Celem jest poprawa zintegrowanych polityk miejskich i realizacja ich założeń.

Sieci URBACT IV edycji Programu (2021-2027) będą zajmować się szerokim zakresem tematów miejskich. Dodatkowo będą starały się uwzględnić przekrojowe tematy Programu: green, gender, digital

W ramach Programu polskie miasta mają szansę współpracować z partnerami z 27 państw członkowskich UE oraz państw stowarzyszonych i krajów IPA: Norwegii, Szwajcarii, Albanii, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Macedonii Północnej i Serbii.

Szczegółowe informacje na temat Programu można znaleźć na stronie Krajowego Punktu URBACT w Polsce prowadzonego przez Związek Miast Polskich.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI