20 C
Warszawa
czwartek, 30 maja, 2024

Trwa pierwszy nabór wniosków w ramach Programu Interreg Polska – Saksonia 2021-2027

Trwa pierwszy nabór wniosków w ramach Programu Interreg Polska – Saksonia 2021-2027. Wnioskodawcy mogą ubiegać się o dofinansowanie projektów regularnych, w tym o znaczeniu strategicznym (poza małymi projektami).

Nabór wniosków dotyczy II osi priorytetowej „Pogranicze otwarte na edukację, kulturę i turystykę”, w odniesieniu do dwóch celów szczegółowych:
– 2.1 Poprawa równego dostępu do wysokiej jakości usług sprzyjających włączeniu społecznemu w zakresie kształcenia, szkoleń i uczenia się przez całe życie poprzez rozwój łatwo dostępnej infrastruktury, w tym poprzez wspieranie odporności w zakresie kształcenia i szkolenia na odległość oraz online;
– 2.2 Wzmacnianie roli kultury i zrównoważonej turystyki w rozwoju gospodarczym, włączeniu społecznym oraz innowacjach społecznych.

Alokacja na projekty celu 2.1 wynosi 6 mln euro dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) oraz 12 mln euro z EFRR dla celu 2.2.

Ostateczny termin składnia wniosków upływa 28 kwietnia 2023 r.

Obszar wsparcia Programu obejmuje w Polsce:
– powiaty województwa dolnośląskiego – bolesławiecki, jaworski, jeleniogórski, miasto Jelenia Góra, kamiennogórski, lubański, lwówecki, zgorzelecki, złotoryjski,
– powiat żarski z województwa lubuskiego.

Szczegółowe informacje na temat naboru znajdują się na stronie programu.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI