32.7 C
Warszawa
wtorek, 16 lipca, 2024

Kolejny nabór wniosków w ramach programu „Gospodynie do Dzieła!” już wkrótce

Fundacja Banku Gospodarstwa Krajowego podjęła decyzję o ogłoszeniu kolejnego naboru wniosków o granty w ramach programu „Gospodynie do Dzieła!”. Zapowiedź nowego naboru ma związek z ogromnym zainteresowaniem Programem oraz problemami technicznymi w zakresie rejestracji wniosków, jakie zaistniały podczas niedawno zakończonej procedury konkursowej.

Nadchodzący nabór zostanie ogłoszony w najbliższych tygodniach i będzie trwał kilka dni. Tym razem, zamiast dotychczas obowiązującej zasady „kto pierwszy ten lepszy”, złożone wnioski zostaną ocenione zgodnie z konkretnymi kryteriami.

Celem Programu jest pomoc Kołom Gospodyń Wiejskich (KGW) w zakupie sprzętu i wyposażenia, dzięki któremu mogą realizować swoją działalność statutową.

Dofinansowanie może zostać przeznaczone na zakup:
– sprzętu AGD;
– komputera, drukarki, sprzętu nagłośnieniowego, rzutnika, mikrofonu;
– strojów ludowych, instrumentów muzycznych;
– maszyny do szycia;
– namiotu;
– mebli np. szafek kuchennych, stołów, krzeseł, ławek;
– kosztów obsługi księgowej – maks. do 500 zł (koszt nieobowiązkowy).

Wnioski o wsparcie mogą składać Koła Gospodyń Wiejskich z siedzibą w gminach do 25 tys. mieszkańców, zarejestrowane w rejestrze prowadzonym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR).

Szczegółowe informacje dotyczące programu „Gospodynie do Dzieła!” można znaleźć na stronie Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI