12,7 C
Warszawa
piątek, 24 marca, 2023

Dzisiaj rozpoczyna się wiosenna runda konkursu DiscoverEU

Dzisiaj rozpoczyna się kolejna runda konkursu DiscoverEU, w ramach którego młodzi Europejczycy mogą wygrać darmowe bilety kolejowe na podróże po Europie. Konkurs jest przeznaczony dla 18-letnich obywateli i obywatelek krajów Unii Europejskiej – tj. osób urodzonych pomiędzy 1 lipca 2004 r. a 30 czerwca 2005 r. Do rozdania jest pula biletów uprawniających do bezpłatnych podróży europejskimi kolejami. Ostateczny termin przesyłania zgłoszeń upływa 29 marca br.

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie muszą wypełnić formularz aplikacyjny. W formularzu, oprócz danych osobowych, podaje się również planowaną trasę podróży. Następnie należy rozwiązać krótki quiz na temat kultury i historii Europy oraz unijnych inicjatyw skierowanych do młodzieży. Ostatni etap to odpowiedź na pytanie dodatkowe.

W czasie zaplanowanej podróży młodzi ludzie muszą odwiedzić co najmniej jeden kraj UE, inny niż kraj ich zamieszkania.

W ramach trwającej rundy zgłoszeniowej wybrani laureaci otrzymają kartę zniżkową DiscoverEU, dzięki której będą mieli prawo do zniżek na bilety wstępu do obiektów kultury i obiektów sportowych, na kursy i warsztaty, przejazdy transportem lokalnym, zakwaterowanie, wyżywienie, itp.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie internetowej Europejskiego Portalu Młodzieżowego.

Poprzedni artykułEksperyment Wymiana
Następny artykułŚwiat oczami młodych

INNE PROGRAMY

SOCIAL MEDIA

35,106FanówLubię
655ObserwującychObserwuj

Najnowsze

SOCIAL MEDIA

35,106FanówLubię
621ObserwującychObserwuj

Najnowsze

SOCIAL MEDIA

35,106FanówLubię
621ObserwującychObserwuj

Najnowsze