7 C
Warszawa
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Dzisiaj rozpoczyna się wiosenna runda konkursu DiscoverEU

Dzisiaj rozpoczyna się kolejna runda konkursu DiscoverEU, w ramach którego młodzi Europejczycy mogą wygrać darmowe bilety kolejowe na podróże po Europie. Konkurs jest przeznaczony dla 18-letnich obywateli i obywatelek krajów Unii Europejskiej – tj. osób urodzonych pomiędzy 1 lipca 2004 r. a 30 czerwca 2005 r. Do rozdania jest pula biletów uprawniających do bezpłatnych podróży europejskimi kolejami. Ostateczny termin przesyłania zgłoszeń upływa 29 marca br.

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie muszą wypełnić formularz aplikacyjny. W formularzu, oprócz danych osobowych, podaje się również planowaną trasę podróży. Następnie należy rozwiązać krótki quiz na temat kultury i historii Europy oraz unijnych inicjatyw skierowanych do młodzieży. Ostatni etap to odpowiedź na pytanie dodatkowe.

W czasie zaplanowanej podróży młodzi ludzie muszą odwiedzić co najmniej jeden kraj UE, inny niż kraj ich zamieszkania.

W ramach trwającej rundy zgłoszeniowej wybrani laureaci otrzymają kartę zniżkową DiscoverEU, dzięki której będą mieli prawo do zniżek na bilety wstępu do obiektów kultury i obiektów sportowych, na kursy i warsztaty, przejazdy transportem lokalnym, zakwaterowanie, wyżywienie, itp.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie internetowej Europejskiego Portalu Młodzieżowego.

SOCIAL MEDIA

41,457PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI