12,7 C
Warszawa
piątek, 24 marca, 2023

Trwa drugi nabór w konkursie na utworzenie Branżowych Centrów Umiejętności (BCU)

Trwa nabór wniosków w ramach II edycji konkursu Ministerstwa Edukacji i Nauki (MEiN) oraz Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE) „Utworzenie i wsparcie funkcjonowania 120 branżowych centrów umiejętności, realizujących koncepcję centrów doskonałości zawodowej (CoVEs)”. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

Celem konkursu jest utworzenie 120 nowoczesnych Branżowych Centrów Umiejętności (BCU). Będą to ośrodki kształcenia, szkolenia i egzaminowania na potrzeby uczniów, studentów oraz pracowników branż.

W ramach konkursu organy prowadzące szkoły realizujące kształcenie zawodowe/centra kształcenia zawodowego oraz organizacje branżowe właściwe dla określonej dziedziny mogą pozyskać środki na utworzenie BCU w danej dziedzinie.

Dodatkowo premiowana jest współpraca z uczelniami lub instytutami badawczymi. Centra będą specjalizowały się w jednej z dziedzin gospodarki i będą mogły prowadzić kursy oraz szkolenia w zakresie odpowiadającym potrzebom danej dziedziny.

Dzięki zaangażowaniu branż projekty te połączą w jeszcze większym stopniu biznes z edukacją zawodową i zapewnią trwałą współpracę pomiędzy branżami, szkołami zawodowymi i uczelniami.

Nabór w ramach II edycji konkursu jest otwarty w 65 dziedzinach. Wnioski będą przyjmowane wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem systemu informatycznego FRSE.

Ostateczny termin przesyłania zgłoszeń upływa 3 kwietnia 2023 r. o godz. 16:00.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru wniosków można znaleźć na stronie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.


Poprzedni artykułPracownie Orange
Następny artykułZachować pamięć

INNE PROGRAMY

SOCIAL MEDIA

35,106FanówLubię
655ObserwującychObserwuj

Najnowsze

SOCIAL MEDIA

35,106FanówLubię
621ObserwującychObserwuj

Najnowsze

SOCIAL MEDIA

35,106FanówLubię
621ObserwującychObserwuj

Najnowsze