32.7 C
Warszawa
wtorek, 16 lipca, 2024

Pół miliona złotych na projekty edukacyjno-sportowe. Trwa kolejna edycja konkursu „Wakacyjna AktywAKCJA”

Trwa nabór wniosków w ramach konkursu grantowego Wakacyjna AktywAKCJA. Program skierowany jest do organizacji, które mają na celu przygotowanie projektów edukacyjno-sportowych dla dzieci i młodzieży z lokalnych społeczności. Projekty mają być realizowane w czasie tegorocznej przerwy wakacyjnej. Organizatorem programu jest Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju (Fundacja PFR).

Celem Konkursu jest promowanie aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego przez dzieci i młodzież, wsparcie lokalnych społeczności i instytucji oraz walka ze skutkami epidemii negatywnie wpływającymi na aktywność i rozwój dzieci i młodzieży.

W ramach Konkursu organizacje mogą przygotować projekty dotyczące działań aktywizujących dzieci i młodzież poprzez organizację inicjatyw sportowych i rekreacyjnych z elementami edukacyjnymi w trakcie przerwy wakacyjnej.

Projekty muszą mieć zdefiniowany cel i konkretną grupę odbiorców, zaplanowane działania, rezultaty oraz określone i realne koszty realizacji. Ważne jest również to, że projekty muszą być bezpłatne dla uczestników.

Wnioski o granty w wysokości maksymalnie 5 000 zł mogą składać organizacje takie jak: szkoły podstawowe, organizacje pozarządowe, kościelne jednostki organizacyjne, biblioteki, domy kultury oraz koła gospodyń wiejskich.

Dodatkowo, punktowane są inicjatywy realizowane w województwach: lubelskim, podlaskim, podkarpackim, świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim, zawierające walor edukacyjny oraz realizowane w miejscowościach do 20 tys. mieszkańców.

Jeden wnioskodawca może złożyć maksymalnie jeden wniosek w ramach naboru.

Ostateczny termin składania wniosków upływa 8 maja 2023 roku.

Opis Programu na naszym portalu znajduje się TUTAJ.

Więcej informacji o Konkursie można znaleźć na stronie Fundacji PFR.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI