24.5 C
Warszawa
sobota, 22 czerwca, 2024

Granty na innowacyjną naukę matematyki. Zbliża się koniec naboru wniosków w ramach programu mPotęga

Matematyka to przedmiot, który niejednokrotnie budzi niechęć wśród uczniów. Wielu z nich uważa ją za trudną i niezrozumiałą. Jednak dzięki programowi mPotęga organizowanemu przez Fundację mBanku, uczniowie będą mieli okazję poznać ten przedmiot w nieco inny sposób.

Program ten skupia się na innowacyjnych i nieszablonowych metodach nauczania matematyki dla uczniów klas 4-8. Wszyscy zainteresowani złożeniem wniosku w ramach programu mPotęga powinni to zrobić jak najszybciej, ponieważ nabór do programu kończy się już 9 maja.

mPotęga to program finansowania projektów edukacyjnych, który ma na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do odkrywania praktycznego zastosowania matematyki w życiu codziennym. W ramach programu wyznaczono dwie ścieżki grantowe – projekty dla uczniów klas 4-6 oraz 7-8.

Czego można oczekiwać od programu? Oto cele, które przyświecają Fundacji mBanku w organizacji mPotęgi:
1. Stworzenie ciekawych, innowacyjnych metod i narzędzi edukacji matematycznej.
2. Zachęcenie nauczycieli i osób pracujących z dziećmi i młodzieżą do sięgania po nowe, metody i narzędzia przekazywania wiedzy matematycznej.
3. Zainteresowanie dzieci i młodzieży matematyką oraz wciągnięcie ich w odkrywanie praktycznego zastosowania matematyki w życiu codziennym (w tym rozszerzenie zakresu tematycznego poza program szkolny).

W ramach programu mPotęga wsparcie finansowe w formie dotacji otrzymać mogą organizacje pozarządowe, szkoły publiczne prowadzone przez organy samorządu terytorialnego, uczelnie wyższe, biblioteki publiczne oraz grupy nieformalne (np. koła naukowe, rady rodziców, grupy nauczycieli lub grupy młodzieży), pod warunkiem zawarcia umowy z partnerem projektu. Wysokość wsparcia wynosi od 2.000 zł do 8.000 zł, a wkład własny nie jest wymagany.

Wśród projektów, które mogą ubiegać się o dotacje, znajdują się m.in.:
– przeprowadzenie innowacyjnych warsztatów i prezentacji na temat tego, że matematyka jest wszechobecna i praktyczna;
– zorganizowanie matematycznych działań angażujących uczniów, takich jak gry, quizy, konkursy matematyczne;
– stworzenie filmików edukacyjnych;
– organizacja zajęć matematycznych włączających.

Trzydzieści najwyżej ocenionych projektów edukacyjnych (po 15 z każdej kategorii wiekowej) bierze udział w „Konkursie o Nagrodę Publiczności”. Dwa zwycięskie projekty (po 1 z każdej kategorii wiekowej) otrzymają dodatkowy grant w wysokości 5.000 zł.

Opis Programu na naszym portalu znajduje się TUTAJ.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Programu.

ŹródłomFundacja

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI