4.6 C
Warszawa
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Trzy miliony złotych na zakup sprzętu dla straży pożarnej. Ruszył nabór wniosków o granty w ramach programu „ORLEN dla Strażaków”

Fundacja ORLEN ogłosiła nabór wniosków o granty w ramach tegorocznej edycji programu „ORLEN dla Strażaków”. Program ma na celu finansowanie zakupu sprzętu dla jednostek straży pożarnej a jego budżet wynosi 3 miliony złotych i w porównaniu z ubiegłoroczną edycją wzrósł o milion złotych. Ostateczny termin składania wniosków upływa 24 lipca 2023 r.

Organizatorem Programu jest Fundacja ORLEN, a program jest prowadzony we współpracy z Polskim Koncernem Naftowym ORLEN S.A. (PKN ORLEN).

Wnioski o dofinansowanie mogą składać jednostki straży pożarnej – zarówno państwowe, jak i ochotnicze. Jedna jednostka może złożyć jeden wniosek w ramach naboru. Wysokość wsparcia wynosi 100%, a wkład własny nie jest wymagany.

Granty są przyznawane na projekty, które:
– odpowiadają potrzebom określonych jednostek Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej;
– odpowiadają potrzebom określonych społeczności lokalnych na terenie działania wnioskodawców;
– mają sprecyzowany i konkretny cel, rzeczowe oraz spójne uzasadnienie, a także realne koszty realizacji.

Projekty muszą być realizowane na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

W ramach programu możliwy jest zakup sprzętu przeciwpożarowego, ratownictwa wodnego i przeciwpowodziowego, ratownictwa drogowego i technicznego, ratownictwa medycznego, ratownictwa chemicznego, ratownictwa ekologicznego, ratownictwa wysokościowego, sprzętu łączności oraz wyposażenia osobistego strażaków.

Poprawnie złożone wnioski zostaną rozpatrzone przez Zarząd Fundacji ORLEN w terminie 25 lipca – 27 października 2023 r.

Lista wniosków, którym przyznano granty zostanie ogłoszona na stronie Fundacji ORLEN najpóźniej do 31 października 2023 r.

Dzięki programowi „ORLEN dla Strażaków” jednostki straży pożarnej będą mogły zwiększyć swoje możliwości w walce z pożarami i innymi zagrożeniami, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców i ochrony środowiska naturalnego.

Opis Programu na naszym portalu znajduje się TUTAJ.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie internetowej Fundacji ORLEN.

SOCIAL MEDIA

41,457PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI