32.7 C
Warszawa
wtorek, 16 lipca, 2024

Trwa nabór wniosków o wsparcie dla kół gospodyń wiejskich. ARiMR rozpoczęła wypłatę środków

Trwa nabór wniosków o przyznanie środków finansowych na działalność statutową dla kół gospodyń wiejskich. W tegorocznym naborze wprowadzono kilka nowości, w tym wyższe stawki dofinansowania. Do placówek Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) wpłynęło blisko 6,8 tys. wniosków o wsparcie na ogólną kwotę 57,71 mln zł, a Agencja rozpoczęła wypłatę pieniędzy 28 kwietnia.

Aby otrzymać pomoc na prowadzenie działalności statutowej, koła gospodyń wiejskich muszą być wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń prowadzonego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Od bieżącego roku organizacje bez numeru identyfikacyjnego muszą go uzyskać przed ubieganiem się o dofinansowanie. Związane z tym wymaganie nie dotyczy kół, które w poprzednich latach przynajmniej raz skorzystały z tego dofinansowania.

Otrzymane fundusze można przeznaczyć na aktywność społeczno-wychowawczą i oświatowo-kulturalną, a także na działania na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, przedsiębiorczości kobiet i poprawy warunków ich życia i pracy na wsi.

Wnioski można składać do 30 września 2023 r. bezpośrednio lub za pośrednictwem platformy ePUAP, usługi mObywatel na stronie gov.pl lub wysyłając przesyłkę nadaną w placówce Poczty Polskiej.

Wsparcie na realizację celów statutowych kół gospodyń wiejskich pochodzi ze środków krajowych.

Budżet na 2023 rok wynosi 120 mln zł, a dofinansowanie zależy od liczby członków i wynosi odpowiednio:
– 8 tys. zł dla kół do 30 osób,
– 9 tys. zł dla kół z 31-75 osobami,
– 10 tys. zł dla liczniejszych organizacji.

Z uwagi na to, że pula środków może się wyczerpać wcześniej, warto składać wnioski jak najszybciej.

Opis Programu na naszym portalu znajduje się TUTAJ.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI