20.2 C
Warszawa
sobota, 22 czerwca, 2024

Rozpoczął się nabór wniosków do programu „Dostępna przestrzeń publiczna”

Do 15 lipca br. można składać wnioski o dofinansowanie projektów poprawiających dostępność przestrzeni publicznej i usług dla osób z niepełnosprawnościami. W ramach programu można otrzymać do 80% dofinansowania.

„Gorąco zachęcam do składania wniosków w programie, który przyczynia się do tego, by przestrzeń publiczna była coraz bardziej przyjazna osobom z niepełnosprawnościami. Ten program ma za zadanie usuwać bariery, które uniemożliwiają tym osobom swobodne funkcjonowanie. Jest to program wieloletni, a całkowita wysokość przeznaczonych na niego środków w latach 2023-2027 wyniesie ok. 300 mln zł.” – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

O dofinansowanie mogą ubiegać się:
– jednostki samorządu terytorialnego,
– kościoły lub inne związki wyznaniowe,
– organizacje pozarządowe,
– podmioty lecznicze świadczące opiekę ginekologiczną, w tym opiekę prekoncepcyjną (opieka w okresie przed planowaną ciążą), opiekę podczas ciąży oraz po porodzie.

Program jest realizowany w czterech modułach:

Moduł A: likwidacja barier architektonicznych lub informacyjno-komunikacyjnych przez jednostki samorządu terytorialnego lub ich jednostki organizacyjne – planowany budżet tego modułu to 50,6 mln zł.

Moduł B: likwidacja barier architektonicznych lub informacyjno-komunikacyjnych przez kościoły lub inne związki wyznaniowe oraz ich osoby prawne – budżet tej części programu to 12 mln zł.

Moduł C: utworzenie dostępnych lub poprawa dostępności placów zabaw przez jednostki samorządu terytorialnego lub ich jednostki organizacyjne, kościoły lub inne związki wyznaniowe oraz ich osoby prawne oraz organizacje pozarządowe – na realizację tych zadań przeznaczono 10,6 mln zł.

Moduł D: likwidacja barier technicznych, informacyjno-komunikacyjnych oraz wyposażenie w  technologie wspomagające i urządzenia umożliwiające skorzystanie przez osoby z  niepełnosprawnością z usług świadczonych przez podmioty lecznicze. Moduł ten obejmuje możliwość skorzystania z opieki ginekologiczno-położniczej powszechnie dostępnej, z której osoby z niepełnosprawnościami nie mogą korzystać z uwagi na występujące bariery – wysokość środków w tym module to 6,6 mln zł.

Program jest realizowany przez Państwowy Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Pytania w sprawie programu można kierować na adres: dpp@pfron.org.pl lub infolinię pod numerem 22 581 84 10 wew. 4.

Wnioski o dofinansowanie można składać wyłącznie w formie elektronicznej przez Generator wniosków.

Opis Programu na naszym portalu znajduje się TUTAJ.

Więcej informacji można znaleźć w ogłoszeniu o naborze wniosków zamieszczonym na stronie PFRON.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI