21.5 C
Warszawa
sobota, 15 czerwca, 2024

Trwa nabór na operatora nowego Programu Mikro Granty

Ministerstwo Sportu i Turystyki prowadzi nabór wniosków mający na celu wyłonienie ogólnopolskiego operatora nowego Programu Mikro Granty. Operator wyłoniony w ramach naboru przeprowadzi następnie rekrutację wniosków o dofinansowanie. Budżet programu wynosi 30 mln zł. Pierwszy nabór wniosków przeprowadzony przez wybranego operatora powinien rozpocząć się już w czerwcu bieżącego roku.

Program Mikro Granty ma na celu wspieranie organizacji otwartych, ogólnodostępnych zajęć sportowych, turniejów sportowych, eventów, konkursów i innych wydarzeń sportowych dla dzieci i młodzieży, w których wysokość dotacji nie przekracza 20 tys. zł. Projekty te mają stanowić podstawę do aktywnego spędzania wolnego czasu w społecznościach lokalnych.

Program ma również umożliwić dotarcie z ofertą aktywizacji do grup środowiskowych oraz społecznych, które wcześniej takiej możliwości nie posiadały – to znaczy nie były beneficjantami zadań publicznych.

„Uruchomienie programu umożliwi nam dotarcie z bezpośrednim wsparciem finansowym do lokalnych środowisk sportowych, które z uwagi na zróżnicowane uwarunkowania posiadają pewne ograniczenia w dostępie do dużych projektów grantowych. Naszym celem jest włączenie jak największej liczby dzieci i młodzieży do regularnej aktywności sportowej. Aktywność fizyczna jest niezbędna dla prawidłowego rozwoju fizycznego, psychicznego i społecznego dzieci i młodzieży. Unikalna formuła programu, zastosowana po raz pierwszy przez Ministerstwo, pozwoli na wsparcie nawet ponad 1,5 tysiąca lokalnych projektów” – powiedział minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Wyłonienie operatora

Nabór dotyczy wyłonienia ogólnopolskiego operatora programu, który następnie przeprowadzi rekrutację wniosków o dofinansowanie.

Operator będzie wspierał organizację otwartych, ogólnodostępnych zajęć sportowych, turniejów sportowych, eventów, konkursów i innych wydarzeń sportowych przeznaczonych dla dzieci i młodzieży, w których wysokość jednorazowej dotacji nie przekroczy 20 tys. zł.

Termin naboru

Ostateczny termin składania wniosków upływa 19 maja 2023 roku.

Wnioski zostaną rozpatrzone do 31 maja 2023 r.

Zgodnie z planami Ministerstwa Sportu i Turystyki pierwszy nabór wniosków przeprowadzony przez wybranego operatora powinien rozpocząć się już w czerwcu bieżącego roku.

Więcej informacji o Programie Mikro Granty można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Sportu i Turystyki.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI