24.5 C
Warszawa
sobota, 22 czerwca, 2024

99 milionów euro na wsparcie projektów służących przejściu na czystą energię. Ruszyły nabory do podprogramu LIFE Clean Energy Transition

Komisja Europejska ogłosiła 13 nowych naborów w ramach podprogramu LIFE Clean Energy Transition – CET (Przejście na czystą energię). Do rozdysponowania w ramach wspomnianych naborów jest aż 99 milionów euro. Ostateczny termin składania wniosków upływa 16 listopada 2023 r.

Więcej szczegółów na temat rodzajów projektów, które mogą zostać sfinansowane ze środków programu LIFE oraz wskazówek na temat aplikowania można Państwo znaleźć na stronie CINEA.

Treść zaproszenia do składania wniosków w podprogramie Clean Energy Transition można znaleźć TUTAJ.

Wszystkie ogłoszenia dotyczące naborów w ramach wspomnianego podprogramu znajdują się na portalu Funding & tender Opportuintes.

W związku z ogłoszonym naborem Europejska Agencja Wykonawcza ds. Klimatu, Infrastruktury i Środowiska (CINEA) oraz Krajowy Punkt Kontaktowy Programu LIFE (KPK LIFE) w Polsce przygotowały dwa wydarzenia, które przybliżą tematykę tego naboru oraz kwestie związane z pisaniem wniosku o dofinansowanie do Programu LIFE:

1 czerwca br., CINEA poprowadzi wirtualną sesję informacyjną LIFE dla podprogramu Clean Energy Transition (Przejście na czystą energię).

Program wydarzenia dostępny jest tutaj, natomiast rejestracja na wydarzenie dostępna jest pod linkiem tutaj.

30 maja br., odbędzie się webinarium przygotowane przez KPK LIFE. Webinarium będzie szansą na pozyskanie szczegółowych informacji na temat pisania wniosków w  podprogramie Przejście na czystą energię. Podzielimy się również z Państwem najlepszymi praktykami oraz informacjami, na co zwrócić uwagę, a czego unikać w trakcie pisania wniosku. Rejestracja na to wydarzenie jest możliwa TUTAJ.

Po raz kolejny w ramach naborów LIFE, CINEA organizuje dla zainteresowanych podmiotów spotkania on-line, podczas których potencjalni wnioskodawcy, zarówno nowicjusze jak i doświadczeni beneficjenci programu LIFE, będą mieli możliwość wirtualnego nawiązywania kontaktów z innymi potencjonalnymi wnioskodawcami, specjalistami z różnych sektorów i/lub Krajowymi Punktami Kontaktowymi LIFE innych państw UE.

Narzędzie umożliwiające nawiązanie kontaktu i wzięcie udziału w spotkaniach dostępne jest do 31 października 2023 r. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć TUTAJ.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI