13.1 C
Warszawa
czwartek, 20 czerwca, 2024

Pół miliona zł dla najlepszych rozwiązań Gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ). PARP ogłosiła konkurs dla przedsiębiorców

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła konkurs na najlepsze rozwiązania Gospodarki o Obiegu Zamkniętym (GOZ), skierowany do przedsiębiorców działających na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Celem konkursu jest promowanie i popularyzacja najlepszych rozwiązań związanych z GOZ, takich jak produkty i modele biznesowe, które przynoszą korzyści środowiskowe, ekonomiczne, społeczne i zarządcze.

Gospodarka obiegu zamkniętego, zwana również gospodarką cyrkularną, to model biznesowy, który dąży do minimalizacji zużycia surowców oraz ograniczenia powstawania odpadów poprzez ich ponowne wykorzystanie w procesach produkcyjnych.

Transformacja w kierunku GOZ jest jednym z priorytetów na szczeblu unijnym i ma na celu osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku.

Konkurs, organizowany w ramach współfinansowanego ze środków unijnych, Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (POIR) przewiduje łączną pulę nagród o wartości 500 tysięcy złotych.

Nagroda główna w każdej z dwóch kategorii konkursowych wynosi 50 tysięcy złotych, a pozostali laureaci konkursu otrzymają maksymalnie 10 wyróżnień po 20 tysięcy złotych. Nagrodzeni uczestnicy konkursu otrzymają także dyplomy honorowe oraz promocję swojego produktu w materiałach prasowych i informacyjnych PARP.

Działania zmierzające do transformacji w kierunku Gospodarki obiegu zamkniętego są jednym z priorytetów na szczeblu unijnym i mają pomóc w osiągnięciu neutralności klimatycznej do 2050 r. Ważne jest więc, aby przedsiębiorcy realizujący projekty związane z GOZ, byli objęci szczególnym wsparciem z Funduszy Europejskich, jak również, aby inicjatywy te promować. Konkurs, który dziś ogłaszamy – z pulą nagród sięgającą 500 tysięcy złotych dla firm, które już wdrożyły projekty mające mierzalne efekty w zakresie GOZ – to nie jedyne działania, które PARP realizuje w tym aspekcie. W ramach wdrażanych przez nas programów finansowanych ze środków unijnych, przedsiębiorcy będą mogli otrzymać dofinansowanie zarówno na przedsięwzięcia inwestycyjne, jak i szkoleniowo-doradcze”powiedział prezes PARP, Dariusz Budrowski.

Wniosek konkursowy musi zawierać informacje dotyczące mierzalnych efektów zgłaszanych inicjatyw w obszarze Gospodarki Obiegu Zamkniętego.

Przedsiębiorstwa mogą zgłaszać swoje rozwiązania w dwóch kategoriach: „Produkt wdrożony” (wprowadzony przez uczestnika konkursu lub jego klienta) oraz „Wdrożony model gospodarki o obiegu zamkniętym”.

Nabór zgłoszeń do konkursu rozpocznie się 22 czerwca 2023 roku i potrwa do 27 lipca 2023 roku.

Wnioski należy składać przez internet za pośrednictwem generatora wniosków zamieszczonego na stronie PARP.

Wdrażanie Gospodarki Obiegu Zamkniętego stanowi kluczowy krok w kierunku zrównoważonego rozwoju. Inicjatywy w tym obszarze mają istotne znaczenie dla przyszłości naszej planety, przyczyniając się do ochrony środowiska, osiągania celów związanych z neutralnością klimatyczną oraz generowania korzyści ekonomicznych i społecznych.

Konkurs stanowi doskonałą okazję dla przedsiębiorców działających w Polsce, aby wyróżnić się oraz zdobyć wsparcie i promocję dla swoich innowacyjnych projektów.

Opis programu na naszym portalu znajduje się TUTAJ.

Więcej informacji na temat konkursu, w tym formularze zgłoszeniowe i regulamin, można znaleźć na stronie internetowej PARP.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI