20 C
Warszawa
czwartek, 30 maja, 2024

Granty dla KGW na promowanie postaw proekologicznych wśród mieszkańców wsi. Trwa nabór wniosków

Fundacja Krajowej Grupy Spożywczej S.A. „Pomaganie krzepi” ogłosiła nabór wniosków o granty w ramach programu „Eko-gospodyni”. Program ma na celu wspieranie działań związanych z edukacją ekologiczną oraz promocją postaw proekologicznych w środowisku lokalnym, szczególnie wśród członkiń Kół Gospodyń Wiejskich (KGW).

Program „Eko-gospodyni” skupia się na promowaniu postaw proekologicznych wśród mieszkańców wsi, szczególnie członkiń kół gospodyń wiejskich. Wsparcie obejmuje różne działania związane z edukacją ekologiczną i promocją świadomego podejścia do ochrony środowiska lokalnego.

Zgłaszane projekty mogą dotyczyć organizacji warsztatów ekologicznych i przyrodniczych, działań mających na celu dbałość o lokalne środowisko naturalne, szkoleń z zakresu edukacji ekologicznej, oszczędzania i racjonalnego wykorzystywania wody i energii, a także przedsięwzięć edukacyjnych w zakresie ochrony przyrody.

Jedno koło gospodyń wiejskich może złożyć jeden wniosek w ramach naboru, a minimalna liczba osób korzystających z projektu to dziesięć.

Budżet naboru wniosków wynosi 100.000 złotych, a wysokość wsparcia może wynieść maksymalnie 8.000 złotych. Istotną informacją jest to, że program nie wymaga wniesienia wkładu własnego przez wnioskodawców.

Wnioski o granty mogą składać koła gospodyń wiejskich zarejestrowane w Krajowym Rejestrze KGW prowadzonym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR)

Ostateczny termin składania wniosków upływa 31 lipca 2023 roku.

Projekty, które otrzymają dofinansowanie powinny być zrealizowane do 15 marca 2024 roku.

Program „Eko-gospodyni” stanowi doskonałą okazję dla kół gospodyń wiejskich, aby aktywnie działać na rzecz ochrony środowiska i promowania postaw proekologicznych wśród mieszkańców wsi. Dzięki wsparciu finansowemu ze strony organizatorów programu KGW mogą pełnić istotną rolę w edukacji ekologicznej i tworzeniu świadomej społeczności wiejskiej.

Opis programu na naszym portalu znajduje się TUTAJ.

Szczegółowe informacje na temat programu są dostępne na stronie Fundacji Krajowej Grupy Spożywczej S.A. „Pomaganie krzepi”.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI