20 C
Warszawa
czwartek, 30 maja, 2024

Konkurs dla szkół ponadpodstawowych „Ponad wszystko, dbam o środowisko!” promuje ekologiczną edukację młodzieży

Zbliża się koniec terminu przesyłania zgłoszeń w ramach konkursu ekologicznego „Ponad wszystko, dbam o środowisko!”. Inicjatywa organizowana jest przez Fundację Krajowej Grupy Spożywczej S.A. „Pomaganie krzepi” i ma na celu podniesienie świadomości ekologicznej oraz kształtowanie proekologicznych postaw wśród uczniów szkół ponadpodstawowych. Szkoły mają możliwość wzięcia udziału w trzech kategoriach tematycznych, a zgłoszenia są przyjmowane do 31 maja 2023 r.

Konkurs „Ponad wszystko, dbam o środowisko!” obejmuje trzy różne kategorie tematyczne.

Pierwsza kategoria, o nazwie „Eko-młodzież„, skierowana jest do klas szkół ponadpodstawowych, z wyłączeniem klas artystycznych. Jej głównym celem jest promowanie postaw proekologicznych wśród młodzieży i rozwijanie świadomości ekologicznej.

Druga kategoria, „Eko-gospodarstwo„, przeznaczona jest dla klas artystycznych szkół ponadpodstawowych. Jej zadaniem jest podniesienie świadomości ekologicznej oraz promowanie zrównoważonego rolnictwa.

Trzecia kategoria, „Ekologiczny making off„, jest skierowana do uczniów wszystkich klas szkół ponadpodstawowych. W tej kategorii uczestnicy mają za zadanie szerzenie wiedzy ekologicznej w lekkiej i humorystycznej formie.

Aby wziąć udział w konkursie, uczniowie powinni utworzyć zespoły realizujące zadanie konkursowe, składające się z od 2 do 5 osób. Każda szkoła może przesłać tylko jedno zadanie konkursowe w każdej kategorii. Jeżeli większa liczba uczniów jest zainteresowana udziałem w konkursie, szkoła może przeprowadzić eliminacje szkolne.

Wybór zwycięzców w każdej kategorii zostanie dokonany przez Kapitułę Konkursu. Pięciu laureatów otrzyma atrakcyjne nagrody rzeczowe, takie jak sprzęt elektroniczny oraz produkty Grupy Kapitałowej Krajowej Grupy Spożywczej S.A.

Łączna pula nagród wynosi 30.000 złotych. Dodatkowo, szkoła, której uczniowie zajmą pierwsze miejsce w każdej kategorii, otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 3.000 złotych. Środki te będą przeznaczone na zakup materiałów edukacyjnych.

Organizator konkursu zastrzega sobie również prawo do przyznania dodatkowych nagród za najbardziej kreatywną interpretację tematyki konkursu. W ten sposób zostaną docenione wyjątkowe pomysły i podejście do ekologii prezentowane przez uczestników.

Ostateczny termin przesyłania zgłoszeń upływa 31 maja 2023 roku.

Po tym terminie będzie możliwość przesłania zadania konkursowego w Generatorze Wniosków, który zostanie uruchomiony 1 czerwca 2023 roku.

Ważne jest, aby zadanie konkursowe zostało skutecznie dostarczone do Organizatora nie później niż 30 października 2023 roku.

Konkurs „Ponad wszystko, dbam o środowisko!” stanowi doskonałą okazję dla szkół ponadpodstawowych, aby zaangażować młodzież w działania na rzecz ochrony środowiska i podniesienia świadomości ekologicznej.

To nie tylko szansa na zdobycie nagród, ale przede wszystkim okazja do nauki i wspólnego działania dla dobra planety.

Szczegółowe informacje na temat konkursu są dostępne na stronie Fundacji Krajowej Grupy Spożywczej S.A. „Pomaganie krzepi”.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI