13.1 C
Warszawa
czwartek, 20 czerwca, 2024

Zwiększ kompetencje cyfrowe uczniów i wygraj jedną z ponad 500 mobilnych pracowni komputerowych

Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy (NASK) zaprasza szkoły podstawowe i ponadpodstawowe do udziału w konkursie „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”. Ta wyjątkowa inicjatywa ma na celu rozwijanie umiejętności cyfrowych uczniów. Konkurs jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC).

Nagrodami w konkursie są mobilne pracownie komputerowe (MPK), które obejmują: 16 laptopów wraz z przenośną szafą, oprogramowanie umożliwiające zarządzanie przez nauczyciela pracami uczniów oraz interaktywny monitor.

Konkurs „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” składa się z zadań dostosowanych do różnych grup wiekowych.

W klasach 1-3, uczniowie muszą zrealizować moduł kursu „Internetowa szkoła słonia Spacjusza” i przygotować projekt kolorowanki na temat zachowania równowagi cyfrowej.

Dla klas 4-6 wymagane jest wykonanie modułu „Przygody Profesora i N@tki, czyli jak mądrze korzystać z internetu” oraz przygotowanie plakatu promującego netykietę.

W przypadku klas 7-8 oraz szkół ponadpodstawowych, zadaniem jest realizacja modułu „Bezpieczni w sieci: Cyberzagrożenia” i opracowanie hasła kampanii dotyczącej cyberbezpieczeństwa w mediach społecznościowych.

Każda szkoła może wysłać jedno zgłoszenie dla każdego z wyszczególnionych etapów edukacyjnych.

Zgłoszenia należy przesłać do 30 czerwca 2023 r.

Laureaci konkursu zostaną wyłonieni do 31 lipca br.

Opis konkursu na naszym portalu znajduje się TUTAJ.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie internetowej Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE).

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI