20.8 C
Warszawa
wtorek, 23 lipca, 2024

10 samochodów dla OSP od Volkswagen Financial Services Polska sp. z o.o. Kończy się nabór wniosków w ramach V edycji programu

Trwa nabór wniosków o użyczenie samochodów dla Ochotniczych Straży Pożarnych (OSP) w ramach współpracy Volkswagen Financial Services Polska Sp. z o.o. (VWFS) i Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej (ZOSP RP). Do użytkowania przez OSP zostanie skierowanych 10 pojazdów marki Volkswagen w tym: 3 Caddy i 7 Transporter T6.

Warunkiem uczestnictwa jest realizacja przez OSP w czasie użyczenia pojazdu m.in. dwóch, następujących akcji edukacyjnych wśród społeczności lokalnych (szkoła/ośrodek kultury):

1. Aktywizacja lokalnych społeczności w obszarze pierwszej pomocy przedmedycznej – przeprowadzenie szkolenia dla dzieci z udzielania pierwszej pomocy (tu VWFS przekaże książki „Bączek Ratownik”, których jest patronem).

2. Prewencja zaburzeń psychicznych u dzieci i młodzieży – przeprowadzenie warsztatów dla Dyrektorów i Kadry Pedagogicznej z zapobiegania oraz udzielania wsparcia psychologicznego dzieciom i młodzieży z problemami psychicznymi (m.in. jak rozpoznawać pierwsze symptomy depresji, jak wspierać itd.).

Warsztaty poprowadzą psycholodzy z Fundacji INSTYTUT EDUKACJI POZYTYWNEJ .

Zadaniem OSP będzie zorganizowanie spotkania (ustalenie terminu ok. 2 godziny, zapewnienie grupy-grono pedagogiczne oraz miejsca), a VWFS wraz z Fundacją zapewnią wyszkolonego psychologa, który przyjedzie i przeprowadzi warsztaty.

Tematyka warsztatów:

1. Zdrowie psychiczne – jedno z najbardziej aktualnych wyzwań polskiej edukacji.
2. Mediacje szkolne – rozwijamy umiejętności rozwiązywania konfliktów.
3. Komunikacja bez przemocy – ważny element budowania trwałych relacji w wychowaniu i edukacji.

Warunkiem przystąpienia OSP do powyższego programu jest:
– wypełnienie formularza zgłoszeniowego;
– wypełnienie, podpisanie i przesłanie skanu „Wniosku o przystąpienie do akcji udostępnienia samochodów od Volkswagen Financial Services Polska Sp. z o.o. do Ochotniczych Straży Pożarnych”.

Podpisany skan należy przesłać na adres email: zg@zosprp.pl

Ostateczny termin składania wniosków upływa 18 czerwca 2023 r.

Regulamin oraz wzór umowy użyczenia znajdują się na stronie Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI