32.7 C
Warszawa
wtorek, 16 lipca, 2024

Europejska Inicjatywa Miejska. Trwa II nabór wniosków na działania innowacyjne

Trwa II nabór wniosków w ramach Europejskiej Inicjatywy Miejskiej – European Urban Initiative (EUI) na innowacyjne w skali Europy działania miejskie. Budżet naboru wynosi 120 mln EUR. Program jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Europejska Inicjatywa Miejska jest narzędziem wspierania miast każdej wielkości, budowania potencjału i wiedzy, wspierania innowacji oraz opracowywania możliwych do przenoszenia i skalowanych innowacyjnych rozwiązań dla wyzwań miejskich o znaczeniu dla całej Unii.

Dofinansowane projekty przetestują nowe rozwiązania, techniki i modele planowania, budując potencjał i dzieląc się wiedzą w zakresie zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich.

Drugie zaproszenie jest otwarte dla wszystkich miast UE.

Zgłaszane projekty muszą koncentrować się na jednym z trzech tematów:

1. Zazielenianie miast – eksperymentowanie i dostarczanie konkretnych innowacyjnych rozwiązań w zakresie zielonej infrastruktury.

2. Zrównoważona turystyka – wsparcie dla długoterminowej zielonej i cyfrowej transformacji oraz odporności ekosystemu turystycznego.

3. Wykorzystywanie talentu w miastach kurczących się – działania w celu zatrzymania i przyciągnięcia talentów w szczególności w regionach wskazanych przez KE w komunikacie Wykorzystanie talentów w regionach Europy (ang. Harnessing talent in Europe’s regions).

Ostateczny termin składania wniosków upływa 5 października 2023 r.

Szczegółowe informacje na temat naboru wniosków można znaleźć na stronie Europejskiej Inicjatywy Miejskiej (European Urban Initiative).

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI