24.5 C
Warszawa
sobota, 22 czerwca, 2024

Dobra Drużyna PZU wspiera młodych zawodników

Znamy beneficjentów drugiej edycji programu prewencyjnego Dobra Drużyna PZU. PZU udzieli wsparcia 450 podmiotom, które zajmują się organizacją zajęć, turniejów oraz zawodów sportowych dla dzieci i młodzieży, głównie z mniejszych miejscowości.

Do Dobrej Drużyny PZU dołączą tym samym ponad 52 tysiące dzieci i młodzieży z klubów, stowarzyszeń i związków sportowych z całej Polski. Aktualnie drużyna PZU ma już ponad 122 tysiące zawodników. Jej kapitanem jest niezmiennie sponsorowana przez PZU najlepsza tenisistka na świecie – Iga Świątek.

Dnia 21 marca PZU rozpoczął otwarty nabór wniosków w ramach programu prewencyjnego Dobra Drużyna PZU. Przez miesiąc wszystkie fundacje, stowarzyszenia, ludowe zespoły sportowe, uczniowskie kluby sportowe czy związki sportowe, które prowadzą działalność co najmniej od 1 stycznia 2021 roku, ubiegać się o dofinansowanie w wysokości 5 tys. zł, 10 tys. zł lub 15 tys. zł na zakup sprzętu sportowego, pokrycie kosztów wynajmu obiektów sportowych w celu prowadzenia treningów i organizacji rywalizacji sportowej, opłacenie transportu na zawody sportowe czy pokrycie kosztów opłaty startowej w różnych rozgrywkach i zawodach.

„Wydarzenia z udziałem Dobrej Drużyny PZU dostarczają nam zawsze dużo pozytywnej energii. Za każdym razem, kiedy widzimy zaangażowanie młodych zawodników w różne aktywności fizyczne cieszymy się, że możemy wspierać rozwój umiejętności, które na co dzień doskonalą w klubach, drużynach czy stowarzyszeniach sportowych. W tym roku dofinansowanie przyznaliśmy 450 pomiotom, dzięki czemu na wsparcie PZU mogą liczyć kolejne 52 tys. dzieci i młodzieży” – powiedziała Sylwia Matusiak, członek zarządu PZU Życie.

Skala ogólnopolskiego programu Dobra Drużyna PZU jest coraz większa, co wynika z rosnącego nim zainteresowania i zaangażowania klubów sportowych w poprawę jakości zajęć.

Atrakcyjne formy sportowych aktywności, realizowane przez dobrze wyszkolonych trenerów, z wykorzystaniem nowego, jakościowego sprzętu to oczywiste sposoby, do uprawiania sportu zachęcić rzesze młodych ludzi.

Po analizie formalnej wszystkich nadesłanych wniosków w tegorocznej edycji programu dofinansowanie otrzyma 450 podmiotów, które do końca roku będą mogły wykorzystać przyznane środki na rozwoju sportu wśród dzieci i młodzieży.

PZU dofinansuje tym samym prowadzenie zajęć sportowych w blisko 100 dyscyplinach, zarówno tych bardzo popularnych, jak i mniej znanych.

Pełna lista beneficjentów jest dostępna na stronie internetowej programu.

ŹródłoGrupa PZU

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI