32.7 C
Warszawa
wtorek, 16 lipca, 2024

Granty na wyjazdy młodzieży w ramach programu „Generacja V4”

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas
Trwa nabór wniosków w ramach drugiej z trzech, tegorocznych edycji programu minigrantów „Generacja V4” na organizację krótkoterminowych wyjazdów młodzieży w wieku 12-30 lat. Inicjatywa promuje wartości demokratyczne, aktywność obywatelską i dialog transgraniczny wśród młodych ludzi.

Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest zaangażowanie co najmniej dwóch krajów z Grupy Wyszehradzkiej – V4 (Czechy, Węgry, Polska, Słowacja).

Dodatkowo w przedsięwzięciu mogą uczestniczyć bezpośredni sąsiedzi dwóch krajów V4 (Austria, Niemcy i/lub Ukraina).

Każdy projekt musi obejmować mobilność młodych ludzi (12-30 lat), tj. wizyty transgraniczne, a także musi zapewnić przeprowadzenie co najmniej jednego wspólnego wydarzenia, w którym uczestniczą obie/wszystkie strony.

Inicjatywa jest skierowana m.in. do szkół, stowarzyszeń sportowych, młodzieżowych organizacji społeczeństwa obywatelskiego.

Proces składania wniosków rozpoczyna się od rejestracji w systemie on-line (przez potwierdzony adres e-mail) i przygotowania krótkiego projektu.

Należy go zarejestrować w systemie on-line My Visegrad nie później niż na 2 tygodnie przed upływem każdego kolejnego terminu składania wniosków, czyli odpowiednio do 30 czerwca br.

Wnioski będą sprawdzane przez Sekretariat Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego.

Po zaakceptowaniu projektu wnioskodawcy będą proszeni o sfinalizowanie całego formularza wniosku i złożenie go on-line z wymaganymi załącznikami do godz. 12:00 w południe ostatniego dnia składania wniosków, czyli 15 lipca 2023 r.

Maksymalny budżet projektu wynosi 10.000 euro, a maksymalny czas realizacji projektu to 6 miesięcy. Program jest przeznaczony na wsparcie pojedynczych lub wielokrotnych krótkoterminowych wizyt/wymian (po kilka dni każda).

Szczegółowe informacje na temat programu można znaleźć na stronie Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego.

INNE PROGRAMY

Najnowsze