32.7 C
Warszawa
wtorek, 16 lipca, 2024

Mikro Granty. Trwa nabór wniosków w ramach nowego programu dla organizacji sportowych

Program Mikro Granty jest odpowiedzią Ministerstwa Sportu i Turystyki na najnowsze doniesienia o znaczącym spadku formy fizycznej i negatywnych zmianach wśród najmłodszej części społeczeństwa. Projekt zakłada wsparcie finansowe dla organizacji sportowych, które nie korzystały dotychczas ze wsparcia środków publicznych lub korzystały z tego wsparcia w niewielkim stopniu.

„Naszym wspólnym celem jest zachęcenie jak największej liczby dzieci i młodzieży do regularnej aktywności sportowej. Program Mikro Granty to wsparcie ukierunkowane na organizowanie otwartych, ogólnodostępnych zajęć sportowych, turniejów sportowych, eventów i innych wydarzeń sportowych dla młodych ludzi” – powiedział minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

„Główną ideą Mikro Grantów jest dotarcie do setek organizacji sportowych w całej Polsce. To małe lokalne kluby i stowarzyszenia mają realny wpływ na udział dzieci i młodzieży w aktywnych formach spędzania wolnego czasu  To właśnie lokalnie, kierując pomoc do tysięcy projektów, możemy dotrzeć do największej liczby dzieci i zaszczepić w nich sportowego ducha” – mówi Rafał Wosi, prezes Fundacji Orły Sportu, która została operatorem krajowym programu.

Głównymi założeniami skutecznego działania programu jest zapewnienie dostępności do zajęć sportowych oraz budowanie motywacji do uprawiania sportu wśród dzieci, które mają najmniejsze możliwości korzystania z zorganizowanych sportowych aktywności.

Budżet programu wynosi 30 mln. zł. Środki są przeznaczone na organizację wydarzeń sportowych i zajęć dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia.

Maksymalne wsparcie przewidziane na wydarzenie to 20 tys. zł, przy czym jedna organizacja może zyskać dotacje na nie więcej niż 5 zadań.

Oznacza to, że do końca listopada 2023 r. odbędzie się około 1500 wydarzeń w całej Polsce wspartych finansowaniem w ramach Mikro Grantów.

Nowością jest dedykowanie projektu do beneficjentów, których łączna kwota dotacji ze środków publicznych udzielanych im w roku poprzedzającym złożenie wniosku nie przekracza 200 tys. zł.

Oznacza to, że na środki mogą liczyć głównie małe, lokalne organizacje sportowe, działające dotychczas bez wsparcia publicznych funduszy.

Wnioski do programu można składać do 14 lipca 2023 r. poprzez stronę internetową www.mikrograntysportowe.pl.

Opis programu na naszym portalu znajduje się TUTAJ.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI