32.7 C
Warszawa
wtorek, 16 lipca, 2024

Trwa siódmy nabór w ramach „Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych” – dofinansowanie stref przemysłowych

Trwa nabór wniosków w ramach „Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych” (RPIS) przeznaczony na rozwój stref przemysłowych. Maksymalna wysokość dofinansowania wynosi 98%. Ostateczny termin składania wniosków przez jednostki samorządu terytorialnego upływa 21 lipca 2023 r.

Każdy samorząd może złożyć dwa wnioski, które muszą się mieścić w następujących limitach:
– 1 wniosek do kwoty 100 mln zł;
– 1 wniosek do kwoty 250 mln zł.

Wsparcie może zostać przeznaczone na stworzenie lub poprawienie warunków obsługi i rozwoju:
– istniejących, spójnych funkcjonalnie terenów inwestycyjnych o powierzchni co najmniej 80 ha, które są oznaczone w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jako teren produkcji, z którego przynajmniej 50% powierzchni terenu było zagospodarowane infrastrukturą przemysłową w dniu ogłoszenia naboru;
– planowanych, spójnych funkcjonalnie terenów inwestycyjnych o powierzchni co najmniej 60 ha, które przynajmniej w 50% stanowią własność: Skarbu Państwa lub JST lub spółek zarządzających SSE lub spółek, których właścicielem są podmioty wymienione powyżej i które dają możliwość ulokowania i uruchomienia produkcji przemysłowej;
– międzynarodowych terminali intermodalnych o strategicznym znaczeniu gospodarczym, działających w sieci kompleksowej i bazowej TEN-T, która obejmuje linie kolejowe, porty i terminale kolejowo-drogowe.

Szczegółowe informacje na temat „Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych” można znaleźć na stronie Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK).

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI