21.5 C
Warszawa
sobota, 15 czerwca, 2024

Prawie 3 miliony euro na współpracę instytucji i mieszkańców. Trwa nabór wniosków w ramach programu Interreg Czechy – Polska

Trwa nabór wniosków na projekty dotyczące współpracy instytucji i mieszkańców w ramach programu Interreg Czechy – Polska. Budżet naboru wynosi 2,8 mln euro z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Program jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Dofinansowanie można otrzymać m.in. na działania administracji publicznej, które doprowadzą do poprawy warunków funkcjonowania oraz rozwoju współpracy transgranicznej w danym obszarze.

Jednostki administracji publicznej mogą przygotowywać wspólne opracowania, koncepcje i strategie, wymieniać informacje, dane i wiedzę lub prowadzić inne działania o podobnym charakterze, które pomogą usunąć przeszkody i bariery rozwoju terytorialnego zarówno na całym pograniczu, jak i na poziomie lokalnym.

Propozycje projektowe mogą składać:
– jednostki samorządu terytorialnego i ich jednostki organizacyjne,
– organizacje pozarządowe,
– europejskie ugrupowania współpracy terytorialnej,
– izby, stowarzyszania, związki i organizacje samorządu gospodarczego i zawodowego.

Wstępne propozycje projektowe można składać do 8 listopada 2023 r.

Ostateczny termin składania wniosków projektowych upływa 21 lutego 2024 r.

Szczegółowe informacje na temat naboru wniosków są dostępne na stronie Wspólnego Sekretariatu programu Interreg Czechy – Polska.

ŹródłoPAP Mediaroom

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI