4.6 C
Warszawa
wtorek, 23 kwietnia, 2024

„Perły nauki II”. Początek naboru wniosków już 1 września

Dnia 1 września br. rusza nabór wniosków w programie „Perły nauki II”. Jego celem jest wsparcie wybitnie uzdolnionych studentów w prowadzeniu badań naukowych lub twórczości artystycznej. Organizatorem programu jest Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Przedmiotem programu jest wsparcie podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w tworzeniu wybitnie uzdolnionym absolwentom studiów pierwszego stopnia lub studentom po ukończeniu trzeciego albo czwartego roku jednolitych studiów magisterskich warunków rozwoju przez umożliwienie im prowadzenia badań naukowych albo twórczości artystycznej pod kierunkiem opiekuna naukowego albo artystycznego.

Ostateczny termin składania wniosków upływa 13 października 2023 r.

Szczegółowe informacje na temat naboru wniosków można znaleźć na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki.

„Perły nauki”

„Perły nauki” to przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki, które jest następcą „Diamentowego grantu”. W programie uwzględniono nie tylko prowadzenie badań naukowych, ale też prowadzenie twórczości artystycznej oraz zwiększono środki na realizację projektów.

W „Diamentowym grancie” koszt realizacji projektu wynosił od 180 tys. zł do 220 tys. zł. W „Perłach nauki” zaproponowano od 200 tys. zł do 240 tys. zł, w zależności od dziedziny nauki. Zwiększyła się też wysokość wynagrodzenia kierownika projektu – z 2500 zł do 3000 zł.

„Perły nauki” – pierwsza edycja

W pierwszej edycji programu „Perły nauki” złożono 335 wniosków.

Wyróżnionych zostało 98 projektów – 91 związanych z badaniami naukowymi i 7 związanych z twórczością artystyczną.

Łącznie na wsparcie wybitnie uzdolnionych studentów Ministerstwo Edukacji i Nauki przeznaczyło ponad 21 mln zł.

SOCIAL MEDIA

41,457PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI