32.7 C
Warszawa
wtorek, 16 lipca, 2024

Przemysł 4.0 na wyciągnięcie ręki. Już za dwa dni rusza nabór wniosków w ramach konkursu „Automatyzacja i robotyzacja w MŚP”

„Automatyzacja i robotyzacja w MŚP” to inicjatywa mająca na celu zapewnienie kompleksowego wsparcia dla MŚP w procesie transformacji w kierunku Przemysłu 4.0. Na przedsiębiorców czeka 100 mln zł. Wnioski o dofinansowanie projektu można składać od 2 sierpnia do 25 października 2023 r. Nabór wniosków odbywa się w ramach programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027.

Przemysł 4.0 to koncepcja nowoczesnego podejścia do produkcji, oparta na wykorzystaniu zaawansowanych technologii cyfrowych i automatyzacji. Obejmuje zastosowanie inteligentnych systemów, analizy danych oraz robotyki w celu stworzenia inteligentnych fabryk i optymalizacji procesów produkcyjnych.

Przemysł 4.0 dąży do zwiększenia efektywności, elastyczności i konkurencyjności przedsiębiorstw, umożliwiając im dostosowanie się do szybko zmieniających się warunków rynkowych i wymagań klientów.

Działanie „Automatyzacja i robotyzacja w MŚP” jest skierowane do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw prowadzących działalność gospodarczą w Polsce Wschodniej, obejmującej województwa: lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie oraz mazowieckie z wyłączeniem regionu warszawskiego stołecznego.

Organizatorem naboru wniosków jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).

Dofinansowanie można uzyskać na przeprowadzenie audytu technologicznego, diagnozy cyfrowej dojrzałości przedsiębiorstwa, opracowanie mapy drogowej transformacji w kierunku Przemysłu 4.0 oraz wprowadzenie działań automatyzacji i robotyzacji procesów, wynikających z opracowanej mapy drogowej. W rezultacie, przedsiębiorstwa będą mogły wdrożyć innowacje w swoich procesach produkcyjnych.

Środki przeznaczone na dofinansowanie projektów w naborze to 100 mln zł.

Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o dofinansowanie w wysokości nawet do 3 mln zł.

Działanie „Automatyzacja i robotyzacja w MŚP” stanowi niezwykłą szansę dla małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce Wschodniej na zdobycie wsparcia w procesie transformacji i dostosowania się do wymagań Przemysłu 4.0. Dzięki nowoczesnym technologiom i innowacyjnym rozwiązaniom przedsiębiorstwa zyskują szansę na zwiększenie efektywności, jakości produktów oraz bezpieczeństwa pracy. Jesteśmy gotowi służyć pomocą i wspierać inicjatywy przedsiębiorców w tym dynamicznym procesie” – powiedziała Anna Forin, dyrektor Departamentu Usług Proinnowacyjnych, PARP.

Wnioski o dofinansowanie projektu można składać wyłącznie za pośrednictwem LSI, od 2 sierpnia 2023 r. do 25 października 2023 r., ostatniego dnia do godz. 16:00.

Szczegółowe informacje na temat naboru wniosków można znaleźć na stronie PARP.


SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI