20.8 C
Warszawa
wtorek, 23 lipca, 2024

Trwa XIX edycja konkursu „Popularyzator Nauki”

Trwa XIX edycja konkursu „Popularyzator Nauki”, skierowanego do osób, instytucji i zespołów, które popularyzują naukę, przybliżają najnowsze wyniki badań, pomagają innym bliżej poznać i lepiej zrozumieć zjawiska zachodzące w świecie oraz dzielą się wiedzą i pasją naukową. Zgłoszenia można nadsyłać do 17 września. Przedsięwzięcie organizuje serwis Nauka w Polsce dzięki dofinansowaniu udzielonemu przez Ministerstwo Edukacji i Nauki (MEiN) w ramach programu „Nauka dla Społeczeństwa”.

W konkursie mogą wziąć udział osoby, instytucje i zespoły popularyzujące naukę.

Pod uwagę będą brane projekty i przedsięwzięcia trwające co najmniej dwa lata.

Kapituła konkursu wyłoni zwycięzców w pięciu kategoriach.

1. Naukowiec – o tę nagrodę mogą ubiegać się osoby indywidualne popularyzujące naukę od stopnia doktora wzwyż.

2. Animator – o tę nagrodę mogą ubiegać się osoby prowadzące indywidualną działalność popularyzatorską, nieposiadające tytułów naukowych, np. studenci i doktoranci, pracownicy administracyjni uczelni.

3. Zespół – w tej kategorii o nagrodę mogą ubiegać się zespoły osób popularyzujących naukę tworzone np. przez naukowców, animatorów popularyzacji, koła naukowe, osoby pracujące nad wspólnymi projektami na rzecz popularyzacji.

4. Instytucja – w tej kategorii o nagrodę mogą ubiegać się instytucje naukowe (np. instytuty, jednostki uczelni), pozanaukowe (np. organizacje pozarządowe), centra nauki oraz przedsiębiorstwa.

5. Media – w tej kategorii o nagrodę mogą ubiegać się m.in. dziennikarze, zespoły redakcyjne mediów, blogerzy czy zespoły tworzące strony internetowe.

Jury wybierze również laureata nagrody głównej, który ma wyjątkowe osiągnięcia na polu popularyzacji.

Zwycięzcy zostaną przedstawieni podczas finałowej gali, która odbędzie się w grudniu 2023 r.

Konkurs jest organizowany od 2005 r. przez serwis Nauka w Polsce, wydawany przez Fundację Polskiej Agencji Prasowej ze środków programu Nauka dla Społeczeństwa, finansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Finałowa Gala ogłoszenia wyników finansowana jest ze środków programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki MEiN.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć w serwisie Nauka w Polsce.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI