32.7 C
Warszawa
wtorek, 16 lipca, 2024

Ruszył kolejny nabór wniosków w ramach Programu Olimpia

Ministerstwo Sportu i Turystyki (MSiT) rozpoczęło kolejny nabór wniosków w ramach „Programu Olimpia – Program budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich”.

Celem Programu Olimpia jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej.

„Wciąż dysponujemy dużymi środkami na budowę przyszkolnych hal sportowych Olimpia. Warunki dofinansowania są bardzo atrakcyjne, a program kierujemy bez wyjątku do wszystkich jednostek samorządu terytorialnego. Zachęcam wszystkie samorządy, zarówno gminy wiejskie, jak i miejskie, do aplikowania” – powiedział minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Dotacja na dofinansowanie realizacji zadania związanego z budową obiektu sportowego w ramach Programu może wynieść nie więcej niż 70% wydatków związanych z realizacją zadania.

W ramach Programu dofinansowaniem mogą być objęte dwa rodzaje zadań:

a) budowa nowego boiska wielofunkcyjnego o wymiarach pola gry od 9 m x 18 m do 20 m x 40 m wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji;

b) budowa zadaszenia o stałej konstrukcji istniejącego boiska wielofunkcyjnego o wymiarach pola gry od 9 m x 18 m do 20 m x 40 m.

Obowiązkowym elementem wyposażenia hali powinna być mobilna strzelnica laserowa (wirtualna) na min. 4 stanowiska strzeleckie. Wspomniany sprzęt ma być możliwy do rozłożenia i zainstalowania na samej hali na czas prowadzenia zajęć strzeleckich.

Ostateczny termin składania wniosków upływa 15 września 2023 r.

Wnioski o dofinansowanie należy składać poprzez system Amodit.

Szczegółowe informacje na temat naboru wniosków można znaleźć na stronie MSiT.

Opis programu na naszym portalu znajduje się TUTAJ.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI