16.9 C
Warszawa
wtorek, 28 maja, 2024

MSiT zwiększyło budżet Programu Szkolny Klub Sportowy

Ministerstwo Sportu i Turystyki poinformowało o zwiększeniu budżetu przeznaczonego na realizację Programu Szkolny Klub Sportowy w 2023 roku do poziomu 72,5 mln zł. Program jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych i zakłada realizację bezpłatnych, interdyscyplinarnych zajęć sportowych prowadzonych przez nauczyciela wychowania fizycznego. Program jest przeznaczony dla wszystkich uczniów, niezależnie od sprawności fizycznej, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów mniej sprawnych.

„Program Szkolny Klub Sportowy jest jednym z flagowych projektów Ministerstwa Sportu i Turystyki, angażującym rocznie średnio 300 tysięcy dzieci i młodzieży. Docieramy z nim do blisko 90 gmin w kraju. Wraz z Programem SKS realizujemy szereg ciekawych akcji sportowych i edukacyjnych. Jedną z nich jest kampania Bądź aktywny, bądź bezpieczny, która uczy najmłodszych, jak ważne jest bezpieczne uprawianie sportu i podejmowanie aktywności fizycznej” – powiedział minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Podstawowym celem Programu SKS jest upowszechnianie sportu i aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

W ramach Programu realizowanych jest blisko 100 różnorodnych form aktywności. Odbywają się one dwa razy w tygodniu w formie 60-minutowych zajęć.

Program SKS jest obecny we wszystkich powiatach w kraju, dociera do ponad 90% gmin, a liczba zaangażowanych uczniów, to średnio ponad 300 tys. dzieci i młodzieży.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI