21.5 C
Warszawa
sobota, 15 czerwca, 2024

Rozwój małych gospodarstw. Nabór wniosków rusza 28 września

W dniach 28 września – 27 października 2023 r. odbędzie się nabór wniosków o wsparcie na Rozwój małych gospodarstw z Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej 2023-2027. Dofinansowanie będzie przyznawane w formie ryczałtu wynoszącego nawet 120 tys. zł. Program jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Organizatorem naboru wniosków jest Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR).

Dofinansowanie jest skierowane do rolników, którzy spełniają definicję mikro-, małego lub średniego przedsiębiorstwa, a posiadane przez nich gospodarstwo ma powierzchnię nie większą niż 300 ha i  jego wielkość ekonomiczna w roku wyjściowym nie przekracza 25 tys. euro.

Kolejnymi z wymogów są nieprowadzenie działalności wyłącznie w celach naukowo-badawczych i uzyskiwanie przychodu ze sprzedaży produktów rolnych w wysokości co najmniej 5 tys. zł.

https://twitter.com/ARiMR_GOV_PL/status/1703696437026988412

Pomoc przyznawana będzie na operacje zapewniające zwiększenie orientacji rynkowej gospodarstwa w wyniku jego restrukturyzacji w obszarze produkcji rolnej lub produkcji rolnej i przygotowywania do sprzedaży wytwarzanych produktów.

Standardowo wsparcie w formie ryczałtu ma wynieść 100 tys. zł, a w przypadku gospodarstw ekologicznych – 120 tys. zł. Środki te można przeznaczyć m.in. na inwestycje budowlane czy nabycie niezbędnego wyposażenia, maszyn, urządzeń i sprzętów.

Nabór będzie prowadzony za pośrednictwem PUE ARiMR.

Szczegółowe informacje na temat naboru wniosków można znaleźć na stronie ARiMR.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI