21,4 C
Warszawa
piątek, 22 września, 2023

155 milionów złotych na wzmocnienie potencjału eksportowego przedsiębiorców. Trwa konkurs „Promocja marki innowacyjnych MŚP”

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła konkurs pn. „Promocja marki innowacyjnych MŚP”. Konkurs jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG). Działanie ma na celu wzmocnienie potencjału eksportowego przedsiębiorców na rynkach międzynarodowych. Wnioski o dofinansowanie będą przyjmowane od 16 października do 30 listopada 2023 r.

Dofinansowanie mogą otrzymać projekty obejmujące działania mające na celu wzmocnienie potencjału eksportowego przedsiębiorców MŚP na rynkach międzynarodowych, w tym realizację strategii ekspansji zagranicznej oraz dopasowania produktów i usług do konkretnych rynków docelowych, segmentów klientów i kanałów sprzedaży.

Wsparcie ukierunkowane jest na umiędzynarodowienie działalności innowacyjnych przedsiębiorstw w celu zwiększenia ich dostępu do tradycyjnych oraz perspektywicznych rynków. Promocja koncentruje się wokół sektorów gospodarki o najwyższym potencjale eksportowym i innowacyjnym.

Pomoc finansową uzyskają projekty mające na celu promocję marki produktowej przedsiębiorcy i Marki Polskiej Gospodarki, w szczególności poprzez udział jako wystawca w wydarzeniach targowych wskazanych na liście wydarzeń targowych, na których będą realizowane stoiska narodowe dla sektora, w który wpisuje się projekt oraz wyjazdowych misjach gospodarczych.

Kto może ubiegać się o wsparcie?

O dofinansowanie mogą ubiegać się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP), prowadzące działalność gospodarczą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Wsparcie wynosi do 50% wartości projektu, przy czym minimalna i maksymalna wartość kosztów kwalifikowanych nie zostały określone.

Działania promocyjne, których koszty mogą być finansowane w ramach projektu to:
1. Udział wnioskodawcy w charakterze wystawcy w targach ze stoiskiem narodowym z listy.
2. Wyjazdowe misje gospodarcze w celu odbycia spotkań z potencjalnymi kontrahentami, połączone z udziałem wnioskodawcy w targach w charakterze zwiedzającego lub konferencjach branżowych w czasie trwania misji.
3. Kampanie promocyjne.

Budżet przeznaczony na dofinansowanie projektów wynosi 155 mln. zł.

Nabór wniosków rozpocznie się 16 października i potrwa do 30 listopada 2023 r., do godz. 16:00.

Szczegółowe informacje o konkursie „Promocja marki innowacyjnych MŚP” można znaleźć na stronie PARP.

SOCIAL MEDIA

40,043PolubieńLubię
696ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI