32.7 C
Warszawa
wtorek, 16 lipca, 2024

Lekcje z twórcą ludowym. Nowy termin składania wniosków do programu grantowego NIKiDW

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi (NIKiDW) przedłużył termin składania wniosków w ramach programu grantowego „Lekcje z Twórcą Ludowym”. Program jest skierowany do szkół z obszarów wiejskich oraz polskich twórców ludowych – mistrzów wyróżniających się dorobkiem artystycznym i chcących dzielić się swoją wiedzą oraz umiejętnościami z młodym pokoleniem. Zadaniem uczestników jest  realizacja zajęć lekcyjnych z udziałem twórcy ludowego.

Głównym zadaniem programu jest pielęgnowanie lokalnego dziedzictwa i tradycji.

Ważnym celem inicjatywy jest także zapewnienie ciągłości autentycznej twórczości ludowej kultywowanej przez twórców z terenu całej Polski, wszystkich regionów i grup etnograficznych oraz kulturowych, możliwie wszystkich dziedzin i specjalności, mniejszości narodowych i etnicznych.

Program zakłada przywrócenie zarówno twórcy ludowemu, twórczości ludowej, jak i bezpośredniemu przekazowi tradycji należytego miejsca w polskiej kulturze narodowej i w polskim systemie wartości.

Zadaniem uczestników jest realizacja zajęć lekcyjnych z udziałem twórcy ludowego.

Zgłaszane projekty powinny zostać zrealizowane w listopadzie bieżącego roku.

Ostateczny termin przesyłania zgłoszeń upływa 30 września 2023 r.

Zgłoszenia można przesyłać za pomocą poczty tradycyjnej lub elektronicznej.

W pierwszym przypadku formularz należy wysłać na adres: Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi, ul. Krakowskie Przedmieście 66, 00-322 Warszawa.

Podpisany i zeskanowany formularz zgłoszenia można również wysłać (w jednym pliku) na adres: lekcjeztworca@nikidw.edu.pl.

Budżet tegorocznej edycji programu wynosi 50.000 zł.

Szczegółowe informacje na temat programu  można znaleźć na stronie NIKiDW.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI